Programmas J2ME telefoniem

pirms 5688 dienas ·

Sagribējās uzrakstīt šo to par kādu lietu, ko itin bieži izmantoju. Manā īpašumā ir Nokia 6021, kura brālis 6020 ir gandrīz vai katram otrajam studentam (bija un ir mazcenas telefons visiem operatoriem). Manējam tikai fotokameras vietā ir Bluetooth iespēja, bet ne par to ir runa. Runa ir par to, ka šis telefons atbalsta MIDP, kas nozīmē, ka uz tā var likt virsū visādas Java Micro Edition rakstītas figņas. Tad nu sekos neliels aprakstiņš par figņām, kuras tiek krautas virsū.

  • Interneta pārlūki. Lai arī cik labs būtu iebūvētais wap/xhtml pārlūks, tomēr tam ir daudzi trūkumi. Daļu no tiem var apiet ar Opera Mini, nu jau trešajā versijā. Atbalsta freimus (izdevās pat sakarīgi apskatīt Dienas Biznesa lapu), saspiež HTML un bildes, ir uzlabojumi navigācijā. Citu alternatīvu nav.
  • E-pasta klients. Šeit ir lielisks klients speciāli GMail lietotājiem, nāk no Google – GMail Mobile. Ļoti bagāts iespējām, īpaši neatpaliek no tā, kas pieejams web versijā. Pārējie e-pasta klienti nav izbaudīti. Ir dažādi, bet tā kā nejūtu vajadzību pēc tiem, iztiksim bez aprakstiem.
  • Instant Messaging. Varianti dažādi – specializācija kādam noteiktam servisam, vai universalitāte. MGTalk, IM+. Praktiski nepielietojams softs, ja ir parastā telefona klaviatūra.
  • FTP/SSH klients. Ļoti interesanta lieta. Ir komerciāls varinats – MobyExplorer. Vairāk interesē MidpSSH, kuru gan ir problēmas palaist uz mana telefona modeļa. Jācer, ka autors piestrādās pie problēmas, jo iespēju saraksts šķita interesants.
  • Spēles. Īpaši neinteresē. Bet ir vesels lērums, kur neviena neizceļās. Varētu pāmēģināt kādu šaha/dambretes variantu, sudoku u.t.m.l. Atradās par Bomberman klons ;)

Vēl ir pieejami dažādi vairāk vai mazāk noderīgi rīki kā Korāna lasītājs un astronomijas enciklopēdija. Pagarš saraksts manam telefonam šeit, savam varat paši pielāgot parametrus.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020