LU datorzinātņu maģistru 2. kurss, 1. semestris

pirms 5381 dienas ·

Pienācis laiks kārtējam apskatam par to, kas notiek Latvijas Universitātes datorzinātņu maģistru studiju lauciņā. Pēdējā sesija, lai arī ar nedēļas pagarinājumu, tika pabeigta veiksmīgi un ir iesācies pēdējais gads maģistra studijās. To tā kā vajadzētu piebeigt.

Pa vasaru LU ir nomainījuši elektronisko studiju pasniegšanas vidi no WebCT uz Moodle. Iemesls vienkāršs – beidzās WebCT licence un tika aplūkoti citi risinājumi. Moodle ir atvērtā koda risinājums un esot iepaticies. Joprojām ari paši sistēmas administratori nav pilnībā visas lietas apguvuši un ir bijušas arī pāris neskaidrības, bet tas ar laiku tiks labots. Vizuāli gan lietotāja skats liekas nedaudz pārbāzts, forumu sistēma tāda ne pārāk, bet ir arī šādas tādas patīkamas lietiņas kā iespēja ieimportēt studiju kalendāru Google Calendar.

Izvēlētie priekšmeti:

Attēlu apstrāde un analīze – samērā interesanti. Stāstīts tiek par rastra attēliem. Noderīgas lietas. Neesmu gan visas lekcijas apmeklējis (dienas vidū), jāsaņemas. Par vienu tēmu jāsagatavo praktisks darbs.

Operētājsistēma UNIX – pasniedzējs interesanti stāsta, mājasdarbi tādi puslīdz OK, būs ko padarboties. Pirmais uzdevums gan tāds gandrīz triviāls – uzinstalēt kādu Unix saimes OS. Paņēmu FreeBSD un iepazinos ar dažām autoru domāšanas īpatnībām ;-). Tur package menedžments tiek saukts par portiem un tur iemanījos uzrauties – sagribēju uzlikt vim, bet sanāca uzlikt ari grafisko vidi. Pēc tam kolēģis pastāstīja, ka vajadzēja pāris parametrus, lai tas nenotiktu.

Komponentbāzētā programmatūras izstrāde – .NET un EJB arhitektūra. Semestra laikā jāuztaisa 2 praktiskie darbi attiecīgi par katru tēmu. Ir pieredze ar pasniedzēju Celmu. Šeit gan ar lekciju apmeklējumu tā pašvakāk.

Programmatūras kvalitāte – lasa Juris Borzovs, man obligāts priekšmets. Tēmas – autortiesības, ISO sertifikācija programmatūras jomā. Nepatīk man gluži šie papīru čabināšanas priekšmeti, bet pāris lekcijas bija interesantas, jo bija arī nelielas diskusijas. Lekciju apmeklējums pseido-obligāts (uzlabo atzīmi). Sākas 8:00, nevis 8:30 kā standarta pirmā lekcija. “īpašām problēmām nevajadzētu būt, lai gan vēsturiski vidējā atzīme ir bijusi nedaudz virs 6.

IT projektu pārvaldība – obligāta lekcija. Bakalaura laikos jau bija lekcija ar līdzīgu saturu un formu, bet šobrīd radies viedoklis, ka ir notikusi manāma evolūcija un uzsvars uz grupu darbiem. Teorijas laikā gan vairāk ziņas lasu. Grupu darba laikā būs jārada papīru kaudzīte par imagināru projektu. Par laimi, grupā gadījušies cilvēki, kuri negrib garumā stiept.

Nu un tad vēl ir kursa darbs. Līdz 20. novembrim jāatrod vadītājs un tēma. Vēl galīgas pārliecības nav, bet ir dažas idejas. Jā, un jāprezentē būs nevis uz projektora, bet uz A0 plakāta. Savādi, bet tā laikam notiek tajās zinātniskajās konferencēs.

Kas vēl tāds jauns? Nu nekas jau īpašs. Jā, satiku nesen tramvajā savu vidusskolas lietišķās informātikas skolotāju un viņai tāds fakts, ka studenti lekcijas varētu neapmeklēt sagādāja nelielu pārsteigumu. Lai gan jau ir par ko padomāt, kāpēc mūsu studiju līmenis nav salīdzināms ar Amerikas augstskolu piedāvāto – gan studenti, gan pasniedzēji studijām nevelta pilnu savu laiku, bet paralēli strādā un pelna biezo rubli. Abas puses izliekas, ka viss ir kārtībā un tā tas turpinās. Nu tādas tās domas rodas. Nesen sanāca paklausīties RTU siltumtehnikas fakultātes pasniedzējas stāstu par studijām MIT. Gandrīz vai samotivēja nopietnāk pievērsties šīm te pašām studijām.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020