Pirmais vecis ciemā - Nokia E51

pirms 5072 dienas ·

Šodien apgādāju sevi ar jaunu spēļmantiņu darbarīku. Nokia E51 (black steel versija) – nesen tautās palaistais Nokia viedtelefons. Aprakstus un apskatus meklējiet paši. Telefonam ir visādi zvaniņi un svilpītes, bet gluži tas netraucē. Ja tos nelieto, baterija turot dienas 14. Aktīvi lietojot, gan jau, ka var izlādēt dienas laikā :)

Nokia E51

Par izvēli. Vecais telefons – Nokia 6021 pamazām mira nost. Korpuss bija nodriskāts, zvana un modinātāja signāls nedarbojās un vispār viss bija slikti. Meklēju diezgan ilgi, bet prasībām īsti neviens neatbilda. Prasības bija Wifi, sakarīgs baterijas darbības laiks, pārējās lietas bija nesvarīgas. Dizianiski šis ķieģelis likās pieņemams un visādi citādi arī. Bija neliels periods, kad radās vēlme iegādāt iPhone, bet dažādi iemesli šo vēlmi mazināja. Interesants būtu kāds OpenMoko vai Android platformas telefons, bet uz to ir vēl jāpagaida, tāpēc arī pieturējos pie ierastās reliģijas.

Iespaidi. Pirmie iespaidi pozitīvi. S60 platforma ir vizuāli pievilcīga un visai žiperīga. Ar bezvadu tīkla pieslēgumu darbojas ātri. Iebūvētais pārlūks ir visai lielisks – ver vaļā lapas pilnā izmērā, atbalsta freimus (svarīgi!). Uzliku arī Mini Opera, bet tas likās lēnāks un mazliet neērtāks (neintegrējās arī sistēmas vizuālajā tēmā). Bet uz GPRS/EDGE sēžot kilobaiti ir jāskaita. Vēl uzliku jaunāko Gmail aplikāciju. Darbojās labi.

Kas vēl? Uzliku Pētera pieminēto fring. Testa zvans uz GoogleTalk tīklu sanāca un otrā galā skaidri varēja dzirdēt manus lamuvārdus. Vienīgais mīnuss – tā aplikācija palīdz sēdināt bateriju.

Vēl citi iespaidi – viss ir smuki nostrādāts, iespējas daudz. Tramvajā braucot, klausījos radio un saliku katrai nedēļas dienai atšķirīgu modinātāja laiku. Modinātāju vispār var likt tā kā kalendārā atgādinājumus. Vēl ir vesela kaudze ar iespējām, par kuru darbību neesmu pārliecināts un tās vēl jākonfigurē.

Nākamais solis – pieslēdzu pie kompja ar līdzi nākošo USB vadu. Nokia ir atjaunojuši savu PC Suite (pēdējoreiz lietoju sen). Ir patīkamāk. Nokia Music Manager arī izskatās labi nostrādāts un ar iespējām nepārbāzts. Māk atrast mapēs mūzikas failus, pārspiest mobilo telefonu formātā, atskaņot tos un sadzīt telefonā.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020