Nokia E51 pēc 2 nedēļām

pirms 4198 dienas ·

Nu jau 2 nedēļas lietoju jauno Nokia E51 telefonu. Jau tas vien, ka esmu saņēmies šim rakstam, liecina, ka esmu visai apmierināts ar šo telefonu. Pagaidām tas mani nav pievīlis, savukārt pozitīvā ziņā ir mani pārsteidzis vairākkārt. Nu jā, un vēl laikam ir populāri par to rakstīt. Par to raksta Pods un raksta Jy.


Sāksim ar labo. Telefons izmanto Symbian S60 platformu, kas man, kā jaunam tās lietotājam, šķiet visai interesanta un lietošanā ērta. Jāsaka gan, ka Nokia šo platformu uzlabo no modeļa uz modeli, bet jaunās izmaiņas visai reti piedāvā iepriekšējo telefona modeļu pircējiem, lai arī aparatūras līmenī tas būtu iespējams. Tā kā mans telefons ir visai jauns, tur iekšā ir viss tas jaunākais un labākais (salīdzināju ar citiem līdzīgiem). Patīkami daudz lietas iespējams konfigurēt, tajā skaitā pogu funkcionalitāti. Ekrāna bildītes taisītas ar šo te rīku. Šoreiz gan mazāk par citiem rīkiem, vairāk par pašu telefonu un standarta iekšām.


S60 platformai gan ievēroju pāris lietas, kas man nepatika: palaižot kādu aplikāciju ir dabīga aizture, kad “nekas nenotiek”, bet lietotājam pat netiek attēlota nekāda animācija (vecais labais smilšu pulkstenis, piemēram). Svarīga lieta, ko atklāju nejauši – multitaskings. Nospiežam un paturam “Home” pogu un mums parādās iespēja pārslēgties start programmām. Attēlā man ir sākumlapas serviss, tīmekļa pārlūks un ekrānbilžu veidošanas programma. Bildē pa labi redzam telefona sākumlapu. Gan jau ir redzēta, bet vienalga man liekas tīri ok. Visus vienumus, ko tur var redzēt, iespējams konfigurēt. Izmantoju standarta tēmu. Es vispār vienkāršs cilvēks – man patīk arī Windows 2000 standarta tēma.

Korpuss – klasisks dizains, kā jau korporatīvam telefonam. Tajā pašā laikā – pietiekami stilīgs. Plāns un pasmags (tas ir labi, tā jābūt) metāla korpuss. Pirmās dienas gan bija problēma ar aizmugurējo vāku, kuru nevarēja uzstumt līdz galam pat ar spēka pielikšanu. Problēma atrisinājās ar laiku un tagad vāks turas stingri. Nebūtu iebildis pret korpusa pagarināšanu, lai iegūtu normālas pogas. Uz korpusa ir diode, kas ar mirgošanu ziņo par īsziņām, e-pastiem, neatbildētiem zvaniem (konfigurējams).

Taustiņi – spiežas viegli un patīkami, teksta ievades ātrums uzlabojās, salīdzinot ar iepriekšējo telefonu. Vienīgais mīnuss ir tāds, ka iešmaucot dizainā papildus pogas, dažas no tām ir pārāk mazas. Vēl jāpiemin, ka virzienu navigācijas poga nezpiežas pa diagonāli, kā varētu vēlēties – tātad kaut ko vadīt iespējams tikai 4 virzienos. Un reizēm, spiežot uz leju, sanāk uzspiest uz dzēšanas pogas (ak mani lielie pirksti).


Wi-Fi – tā ir manta. Tīklu meklēšana un pieslēgšanās notiek ātri, varam ievadīt tīkla passkey, atbalsta visus WEP/WPA/WPA2 utml. Par dažādām korporatīvajām autorizācijas shēmām nezināšu teikt. Ir iespējams norādīt visai daudz manuālus uzstādījumus. Tātad, ja ir bezvadu routeris, kur jāreģistrē MAC adrese un jāievada statisks IP, to visu varēs izdarīt. Tiesa, viss ir paslēpts un iebāzts dikti dziļos menu līmeņos un konteksta izvēlnē atklājas visādi brīnumi. Šur tur lasīju, ka iepriekšējiem Nokia modeļiem esot bijušas problēmas ar pieslēgšanos tīklam. Man viss strādā out-of-the-box un bez problēmām. Inženieri malacīši.


Tiekam iekšā tīklā – varam izmantot iebūvēto pārlūku – tas ir visai labs un ērts. Varam pat ekrānu pagriezt horizontāli. Ir flash atbalsts, lai gan nepilnīgs (varbūt JavaScript vaina). Jūtūbes lapā var ieiet un skatīties fimiņas pa visu ekrānu. Viņiem gan ir specializētā versija mobilajiem telefoniem. Manā lapā video vietā it balts pleķis ar saplēstu plugina ikonu.

Uzminiet nu – kas ir attēlots šajā kadrā no Youtube filmiņas? Kadru var pagriezt arī par 90 grādiem un iegūt labāku redzamību, tas gan darās ar pāris taustiņu nospiešanu, nevis automātiski.


Modinātājs ir izveidots vienkārši lieliski. Varam veidot periodiskus modinātājus (ceturtdienas rīta lekcija), definēt darbadienas, likt vienreizējus atgādinājumus. Gandrīz vai pārklājas ar kalendāru.

Par kalendāru runājot – tīri patīkami realizēts risinājums, bez liekiem izlēcieniem. Klasiskās kalendāra iespējas. Sinhronizācijas iespējas ar visādiem korporatīviem risinājumiem, ka arī ar lokālu Outlook. Tā kā pats nedaudz izmantoju Google Calendar, sinhrozniēju ar to. Ideālo risinājumu vēl meklēju, bet pamatlietas var izdarīt ar GooSync servisu, bet tas (bezmaksas versijā) neatbalsta vairākus kalendārus.

Kontaktu grāmata uztur visai plašu informāciju par cilvēkiem. Varam piesaistīt telefonu, uz ko zvanīt, epastu, ko nosūtīt, web lapu ko atvērt – vārdu sakot – viss, kā nākas. Interesanta lieta un pat gandrīz strādā – ir izsaukšana ar balsi. Strādā pat uz papildlauka “iesauka”. Tiesa, baigi jāvaikstās, lai precīzi izrunātu dažus uzvārdus :)

Savienojumi – ir bluetooth, infrared un standarta USB kabelis (komplektā). Patīkami un neierobežo.

Fotokamera man personīgi ir mazsvarīga, jo esmu izlutināts ar DSLR. Taču gaišā laikā var uzņemt bildi arī bez trokšņiem. Citādi gan ir švaki. Zibspuldzes nav. Video esot 320×240 px. Lai nu būtu. Nobildēju latviešu vikipēdijai Kino Daili. Tā tur drīz vairs nebūs – tur būs kārtējais klubs.

Akumulators manā darba režīma jālādē 2x nedēļā. Tas ir biežāk kā manam vecajam tālrunim, biezāk ka minēts pasē (13 dienas, darbojoties tikai GSM tīklā). Bet man šķiet, ka visai pieņemams darbības laiks.

Muzīciņa un radio – tagad beidzot varu ar draugiem, braucot tramvajā, klausīties savu iemīļoto mūziku, tā lai visi dzird :)
Spēlē mp3, audiogrāmatas un citu ārkārtīgi vērtīgu audiālu informāciju.
Līdzi nāk hands-free austiņas, protams, ne pārāk kvalitatīvas. Vajadzīgas, lai klausītos radio (izmanto kā antenu?).

Kā pietrūkst?


No pamatlietām viss apmierina, bet patīkami būtu, ja būtu bijušas iekļautas tādas aktuālas lietas kā GPS un orientācijas sensors/akselerometrs. GPS iespējas noderētu dažādiem mērķiem. Akselerometrs ļautu pagriezt ekrānā bildi, kas šobrīd pieejams kā iespēja izvēlnē. Nu un varētu nodarboties arī ar visādām citām muļķībām. Par muļķībām runājot – lūk arī ssh konsole, palaista uz telefona. Praktiski pastrādāt visai grūti, lai arī vim izdevās palaist. Visus speciālos taustiņus arī var ievadīt.

Vēl uzdūros arī webserverim un bittorrent klientam. Laikam jau cilvēkiem vajag ar to telefonu darīt nepareizas lietas :)

Nākamreiz par tiem draņķiem, ko būšu sainstalējis virsū. Ir pāris ļoti noderīgi rīki un milzumdaudz mazāk noderīgi.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2018