AXX LATVIJA 2006/07 2.kārta

pirms 5586 dienas ·

Pateicoties Artūram, tiku pie ielūgumiem un iespējas apmeklēt jauno censoņu kinoskates pasākumu AXX. Pasākuma ideja šāda – piesakoties konkursā, jāizveido 10 minūšu īsfilma, no kurām tiek izvēlētas labākās, kuras iegūst 2000 Ls finansējumu, par ko veidot nākamās kārtas īsfilmas nu jau 20 minūšu garumā. Tādas filmas ir četras un tās tad arī piektdienas vakarā tika skatītas.

Filmu sižetu nestāstīšu – paši varēsiet noskatīties un novērtēt LTV7 kanālā 23. februārī. Varu pat ieteikt noskatīties, kaut vai, lai uzzinātu, kas īsti notiek šajā lauciņā. To varēja izdarīt arī šodien kino Rīga, bet tas laiks jau ir pagājis garām.

Par filmām kopumā. Sākumā par daudz pieķēros tehniskajam izpildījumam, jo visām filmām bija problēmas ar skaņu (proti, finansējums neļāva to apskaņot studijā), brīžiem arī lēta montāža, neveiksmīgi filmēšanas leņķi un statīva trūkums (ja vien tas nebija domāts kā mākslinieciskās izteiksmes veids).

3 no 4 filmām bija filmētas Rīgā un varēja sazīmēt interesantas pazīstamas vietas, kaut vai vīra kā ozola klubu Urban Lounge pie Natašas skolas, kur ar kolēģiem gājām pusdienas ēst (vietējais humors). Nu jā, bet ne jau par to bija galvenais filmu stāsts.

Filmas patika, visās iekšā tād tīri patīkams humors, kurš varētu arī nenovecot tuvāko gadu laikā. Tiesa, vienas filmas ideja tā arī neaizķēra mani, bet ko var gribēt no tāda visai eksakta prāta kā manējais.

Nu un tad iedzisa gaisma, visi pagriezās un devās prom. Skatītāju vietās varēja sazīmēt gandrīz visus filmu tēlus ;)

Cita lieta, kas šādās ielūgumu akcijās jau sāk kaitināt – tu visur redzi vienas un tās pašas blokeru sejas, tu ierodies ar viņiem, viņi tev seko projām ejot, tu ar viņiem brauc vienā tramvajā. Tu neviļus izkāp nākamajā pieturā, lai blokeris neuzzinātu, kur tu dzīvo. Nē, es neesmu traks. Rakstu scenāriju jaunajai šausmu filmai “Blokeru atgriešanās”.

Nobeigumā ielikšu īsfilmu, ko, studējot Ostinas universitātē, Teksasā, radīja pazīstamais eleganto šaujamgabalu meistars Roberts Rodrigezs, proti – Bedhead.

Ja video nerādās, spied šeit.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020