Prāta Vētra + Cēsu Alus?

pirms 5027 dienas ·

Pagājušajā nedēļā izskanēja ziņas, ka Cēsu Alus sadarbībā ar grupu “Prāta Vētra” gatavo jaunu alus šķirni. Leģenda stāsta, ka Jubalts esot atradis sava vectēva recepti un sanācis no tā visa brangs als. Saukšot to par “Mītavu”, senajā Jelgavas nosaukumā. Šobrīd notiek reklāmu filmēšana, iesaistot arī mūziķi Gustavo. Veikalu plauktos pieejams būs aprīļa beigās. Reklāmas sauklis būs apmēram kaut kas šāds: “vīriem, kas prot labi atpūsties”.

Dikti salds ievads, lai neteiktu vairāk. Pats esmu visai nopietns alus cienītājs, esmu saukts pat par alus buržuju, tāpēc vārdu salikums “Cēsu Alus” nekādas pozitīvās emocijas neizraisa. Tā ir tipiska masveida produkcija, iespējams, labāka par Aldara ražojumiem, turklāt gandrīz visa tiek ražota Igaunijā (savukārt, igauņu Saku alus tiek pildīts Aldarī). Tāpēc katrs alus cienītājs zinās, ka par labu alu var saukt Tērvetes, Bauskas, Užavas, arī Piebalgas. Un tad vel ir cita kategorija, kurā ietilpst Brenguļu alus ;). Par Lāčplēša, Alus Nama (ex Brālis) ražojumiem šoreiz neizteikšos. No ārzemniekiem alu prot taisīt beļģi un čehi, bet līdz mums jau tāpat nonāk industriālais variants. Nu ir vēl pāris izņēmumi.

Kā pazīt šādu cienījamu alu? Vienkāršs triks – apskatīt derīguma termiņu. Ja nu veikals nav izmetis pārdošanā vecu preci, tad derīguma termiņam nevajadzētu būt lielākam par pāris mēnešiem.

Tāpēc man rodas skeptiskais jautājums, vai mums gadījumā netiek bāzts batons ausī? Atvainojiet, kāda tur Jubalta recepte? Pat ja kaut kas tāds eksistētu, tas noteikt tikai piegaršu tam, kāds ir industriāls alus. Protams, nenoliedzami, tā būs veiksmīga reklāmas kampaņa un finansiāli veiksmīga gan “Prāta Vētrai” gan Cēsu Alum.

Man pašam piektdien bija iespēja tikt uz tādu kā prezentāciju – diskusiju par šo produktu. Pats gan uz pasākumu neaizdevos, bet kolēģis aizgāja. Alus vēl neesot gatavs (tad jau neko nenokavēju). 22. aprīli tas viss tiks prezentēts Cēsīs. Būs alus, prese, Prāta Vētra.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020