Canon 40D

pirms 4702 dienas ·

Šodien savā īpašumā guvu jaunu (mazlietotu) fotoaparātu – Canon 40D. Vispār par lietas apstākļiem stāsts būs vēlāk (aptuveni mēneša) un lielai daļai lasītāju varbūt pat interesanti, bet šis bija ļoti labs brīdis (jā, zinu, valstī krīze) kad apmierināt seno vēlmi nomest vienu nulli no fotokameras nosaukuma. Skan laikam baigi sarežģīti un mīklaini, bet tā vajag.

Šis nebūs nekāds tehniskais apraksts un analītisks izvērtējums, jo es no tā neko nesaprotu. Nu vismaz ne tik daudz, lai spētu sakarīgi izvērtēt. Un to arī nevajag, jo visi tāpat pēc šīs informācijas pratīs aiziet uz DPReview, PBase vai FredMiranda. Šeit būs par emocijām.

Zinu, ka 40D nav tas latest and greatest no Canon šajā kameru segmentā, bet tas ir visai mazsvarīgi. Pēcnācējam 50D ir tik vien kā kvalitatīvāks displejs (VGA izšķirtspēja) un pāris lieki megapikseļi. Nu un protams visādi sīkumi.

Pirmā, svarīgākā lieta, ko sajūt, pārejot no 400D ir kameras izmēri un satvēriens. Lai arī kamera ir smagāka, to noturēt ir daudz vieglāk, jo ir, kur uzlikt visu plaukstu. Nākamā lieta – par puscollu lielāks displejs, kura dēļ gan kontroles pogas tiek nodzītas malā, daudz gan nekaitējot lietošanas ērtumam.

Kopš 350D laikiem šajā sērijā vairs nebija divu displeju tehniskās informācijas rādīšanai – visu lika uz viena lielā, gaišā displeja. 40D un citiem sērijas modeļiem korpuss ir pietiekami liels, lai tur atrastos vieta arī otram, monohromatiskajam displejam ar tehniskajiem datiem. Akumulatoru taupa, plusiņš.

Uzlabojams jūtams arī slēdža (tas, kas tur iekšā tos aizkarus virina) darbībā. ja 400D tur skaļi klaudzināja atsperes dzīts mehānisms, tad šeit viss notiek klusāk un žiperīgāk ar mikromotora palīdzību.

Visas izvēlnes un pogas samērā ātri apgūstas, tiek atklāts, ka vairs nav jālieto 2 pogu kombinācijas, ka 400D laikos, lai manuālajā režīmā mainītu vienu no parametriem.

Mulsinošais jautājums – kāpēc ieslēgšanas/izslēgšanas poga ir tik sīka. Salīdzinot ar 400D, man tik žigli ieslēgt aparātu neizdodas. Prakses trūkums?

Miljons citu sīkumu, kas ir labāki, šeit vairs netiks uzskaitīti. Basta.

Tagad vien atliek gaidīt , kad es jums izklāstīšu raksta ievadā uzsākto mistēriju.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020