Kāds bija 2008?

pirms 4932 dienas ·

Ar krietnu nokavēšanos uzrakstīšu arī es savu gada kopsavilkumu. Šis gads sanāca visai trauksmains, ar lieliem panākumiem un izmaiņām. Bet nu par visu pēc kārtas.

Lielākās izmaiņas sanāca dzīvokļa maiņa. Beidzu parazitēt uz vecāku rēķina un tagad brokastis un vakariņas taisu pats, dzīvojot konspiratīvā dzīvoklī ar savu komrādi, sakritības dēļ vārda brāli. Ir tam visam daži mīnusi – jau minētā pārtika, lielāki izdevumi un saimnieciskās štelles, bet nu plusi jau arī ir. Jā, tuvāk darbam un metropoles centram sanāk dzīvot, kas gan vairāk ir veicinājis nevis laicīgu ierašanos darbā, bet gan ilgāku gulēšanu un biežāku uzdzīvi.

J;a, protams, Universitāti pabeidzu. Entuziasms bija noplacis, tomēr maģistra darbu uzrakstīju, bet par rezultātu liela lepnuma nav.

Šogad sanāca arī vairāk paceļot un pabiju Zviedrijā (pirmoreiz lidoju ar lidmašīnu, vīī), Krievijā (dziļi, dziļi) un Kazahstānā, gada beigās aizlaižot arī uz Tartu Igaunijā. Par Krieviju un Kazahstānu nedaudz audiovizuālās informācijas ir bijis, iespējams, būs vēl.

Par maniem hobijiem. Pirmkārt – fotografēšana sita augstu vilni, man izpildoties ar 366 šī gada dienu iemūžināšanu. Rezultāts ir un bija aplūkojams šeit. Savu dienu definēju kā laika sprīdi no pamošanās līdz gulēt iešanai. Izdevās tā, kā paši redzat, tumšajās dienās gada sākumā un beigās labu kadru nomedīt bija grūti, gaišo dienas daļu darbā nosēžot.

Tehnikas ziņā tiku pie pāris jaunām lietām. Vispirms jau EF 85mm f/1.8 objektīva (ļoti labs), bet gada beigās nomainīju arī 400D uz 40D (ļoti labs). Vēl ieguvu pāris noputējušu objektīvus no vecāku Zenit, kas ar pāreju un nelielu treniņu izrādījās visai laba manta. Gada laikā kādi 6000 kadri salasījās (brāķus atmetot). Tiesa, gan jau vēl kādas pelavas atvētīšu.

Sāku lasīt arī gudras grāmatas, sapratis, ka internetos visa gudrība neslēpjas. Pa to vēlāk vēl.

Cita mana aizraušanās – velosipēds tika izmantota vēl aktīvāk. Izmantoju to gan ikdienas satiksmē, atsakoties no sabiedriskā transporta, gan tālākos izbraucienos. Kā 1. aprīlī sāku, tā līdz gada beigām neatmetu, slidinoties arī pa sniegu un ledainiem trotuāriem (lielveļas). Gada laikā ap 2500 km sanāca. Atvaļinājums vasarā mēneša ilgumā gan šo to noīsināja. Izpalika arī pāris plānotās vietējās velosacīkstes. Tehniskā ziņā joprojām man kalpo uzticamā kubiņa.

Gada vidū Edija mudināts nedaudz pievērsos tādai nodarbei kā ģeokešings, kas man, vispārīgi runājot, ļāva apvienot fotogrāfēšanu ar velobraukšanu.

Futbols, basketbols, skriešana. Ar tādām lietām arī nodarbojos. Tumšajā sezonas laikā regulāri basketbola treniņi (ar draugiem). Tas gan vairāk kā formas uzturēšana, nav man dižu talantu. Pavasarī sāku skriet, mēģinot to darīt 3x nedēļā. Kādu laiku tas arī izdevās un forma uzlabojās. Un tad jau vasarā futbols 2x nedēļā, pēc tam rudenī LU līga futzālā iekštelpās. Rezultātos nekā grandioza, bet tāda ir realitāte :)

Blogoju retāk :) Varbūt skaistāk? Nu labi, tam nav īpašas nozīmes. Svarīgas ir īstās lietas, pamostieties, blogosfēra ir kā matrica (matrix, tipa).

Gan jau vēl kaut ko esmu aizmirsis, bet nu lai paliek.

Nu tā teikt, labs gads, dodiet vēl.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020