Kā atlaist no darba?

pirms 4861 dienas ·

Šodien saņēmu vienu mēstuli no latviešu spameriem, kas pēdējā laikā ir krietni aktivizējušies (vēl pāris mēstules pagājušajā nedēļā). Krīze laikam vainīga. Šoreiz tas bija uzaicinājums uz semināru, kur par 50 Ls var apgūt likuma robus, kas ļauj darbiniekus atlaist bez likumā paredzētajām kompensācijām. Mani kā darba ņēmēju tas ārkārtīgi aizkustināja :-)

Zemāk citēta vēstule mēstule:


Juridiski pamatota darba tiesisko attiecību izbeigšana

2009. gada 18. martā no 10.00-15.30; [cenzēta adrese]
CENA Ls 49,00 (ieskaitot PVN, izdales materiālus un kafijas pauzi)

Lektore: Rita Dindune- juriste, ar ilggadēju pieredzi Saeimas juridiskā biroja konsultantes darbā. Vada seminārus Darba likuma normu skaidrošanā un piemērošanā. Sniegusi konsultācijas par Darba likumu masu medijos, ir laikraksta “Dienas bizness” izdotā “Darba likuma komentāru” autore. Klausītāju simpātijas iemantojusī lektore.

Tieši krīzes laikā arī šis seminārs ir ieguvis savu aktualitāti, jo iespēja, ka nāksies atlaist kādu darbinieku ir būtiski augusi, un arī atlaistie, neatraduši ātri citu vietu, vairāk sūdzēsies un centīsies panākt sev vismaz kādu kompensāciju, un, kā jau mēs zinām, Darba likums Latvijā ir veidots darba ņēmēja aizsardzībai. Ņemot vērā iepriekš minēto, gribu vērst Jūsu uzmanību, ka Ls 50 nav pat salīdzināmi ar kompensācijām, ko var nākties maksāt tikai tāpēc, ka nav ievērota kāda formalitāte, un tāpat tiesāšanās atņems daudz laika un nervu.
Darba devēja ieguvumi apmeklējot šo semināru:

Darba devējs iegūst praktiski izmantojamu informāciju kā juridiski pareizi izbeigt darba attiecības ar darbiniekiem, lai vēlāk nebūtu problēmas.

Pieredzējuša jurista konsultācijas, kuras nekad neiegūsiet bezmaksas konsultācijās VDI, jo visas instances aizstāv darba ņēmēju nevis darba devēju.

Tiks apskatīta sekojoša programma:
1. Darba līguma uzteikums saistībā ar tajā piedāvātajiem grozījumiem.
2. Darba devēja uzteikums: (sakarā ar darbinieka uzvedību;sakarā ar saimniecisku, organizatorisku vai citu pasākumu veikšanu uzņēmumā;darba devēja uzteikuma pamatojumi; darba devēja uzteikuma termiņi; darbinieku skaita samazināšana.)
3. Kolektīvā atlaišana.
4. Uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma izbeigšanās.
5. Trešo personu pieprasījums un tiesas spriedums.
6. Darbinieka un darba devēja vienošanās.
7. Atlaišanas pabalstu izmaksu apmēri.
9. Uzņēmuma pārejas noteikumi un tās realizēšanas noteikumi.
10. Darba devēja uzteikuma aizliegumi un ierobežojumi.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020