OpenStreetMap kartes Garmin iekārtām

pirms 4157 dienas ·

Pagājušajā nedēļā biju nelielā atvaļinājumā Vācijā, kur navigācijas un slēpņošanas nolūkos paņemu līdzi arī savu GPS iekārtu – Garmin Oregon 300. Iekārta ir lieliska, tikai ekrānu varētu vēlēties labāku, bet par to nav šis raksts.

Open Street Map ir bezmaksas kartes, kuras veidojusi entuziasti no brīvi pieejamiem avotiem (savu ceļu GPS ieraksti, satelītfoto, publiski pieejama informācija) un nu jau tās ir sasniegušas tādu kvalitāti, ka to var izmantot arī ikdienas vajadzībām.

Pirms brauciena uz Vāciju atradu gan sazāļotas Vācijas kartes Pirātu līcī, gan izveidoju karti arī no OSM projekta. Garmin iekārtām to var izdarīt šeit. Izvēlējos sev vajadzīgos reģionus Vācijā un Dānijas dienvidos un pēc pāris stundām man atsūtīja saiti uz sagatavoto karti aptuveni 60 MB apjomā, ko tikai atlika iekopēt savā iekārtā. Atliek vien piebilst, ka sazāļotajai kartei tā arī nepieķēros.

Lietošanas piezīmes:

  • Pirmais iespaids ļoti labs – dažādas mazas ieliņas un objekti iekļauti
  • Nelielu WTF izraisīja jūra, kura bija iekrāsota zilzaļā krāsā, kas būtiski neatšķīrās no mežiem. Upes un dīķi iekrāsoti pierastajā koši zilaja krāsā. Šī bija lieta, kas traucēja uzreiz apjaust savu atrašanās vietu.
  • Sanāca navigēt arī pa meža velotakām. Bija iezīmēta pat tāda taka, kur vienubrīd nācās stiept velosipēdu pāri grāvim ar ūdeni. Šķiet, ka apkārtnes iedzīvotāji bija labi pastrādājuši
  • Kartē bija salikti un no GPS pieejami arī dažādi ceļotājam svarīgi objekti – ēstuves, viesnīcas, dzelzceļa stacijas (vienreiz pat noderēja).

Latvijas vajadzībām gan pagaidām lietošu Kurtuesi.lv veidoto Latvijas topogrāfisko karti, kas pagaidām noteikti ir pilnīgāka par vietējo entuziastu veikumu (kuriem gan arī ir vērā ņemami sasniegumi).

Starp citu – šī karte var būt kā bezmaksas reklāma dažādiem uzņēmumiem kā viesnīcas, ēstuves, bankas, veikali – atliek vien iezīmēt kartē un to varēs atrast ar GPS ievūvēto POI meklētāju.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020