Arī par dāvanām tagad jāmaksā

pirms 4187 dienas ·

Vakar saņēmu pastkastē lapeli no Latvijas Pasta, ka man pienākusi paciņa, par kuru jāmaksā muitas nodeva Ls 2.35 apmērā un (pierakstīts ar roku) + Ls 1.00. Klāt piesprausta veidlapa no muitas ar PVN aprēķinu no summas 20$. Paciņu nebiju pasūtījis, bet bija nojausma par to, kas tur varētu būt.

Vakarā izstāvēju rindu pastā un saņēmu savu paciņu. Iekšā, kā jau biju domājis, pāris suvenīri un ar roku rakstīta pateicība par neapmaksāta darba veikšanu kādā projektā (par to varbūt citreiz). Lai to saņemtu, izrādās, jāmaksā nodokļi valstij.

Kā izrādās, 1 Lats ir par iespēju samaksāt PVN Latvijas Pastā. Tādu naudu prasot arī tad, ja grib komunālos maksājumus veikt (neesmu to pastā darījis, nezinu). Uz manas paciņas bija veikta atzīme “gift”, norādīta vērtība 20$ un sūtītājs stipri vien izskatījās pēc privātpersonas.

Kaut kāda muļķīga sajūta, maksāt nodokļus par neko.

Citējot noteikumus:


Sūtījumi netiek uzskatīti par komerciāliem, ja tie atbilst četriem kritērijiem:
  • tie nav regulāri;
  • tajos ir tikai preces saņēmēja vai viņa ģimenes locekļu vajadzībām;
  • to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem;
  • nosūtītājs tos sūta saņēmējam bez jebkādas samaksas.

Ej tagad pierādi, ka neesi maksājis neko. Turklāt, ja paciņa jau ir pastā, muita jau savu darbu ir veikusi. Atliek tikai maksāt. Kas mainītos, ja sūtītājs nebūtu norādījis preces vērtību?


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020