Mērfijs un pietiekami liels gadījumu skaits

pirms 4074 dienas ·

Šajā velo sezonā man ir jau divreiz sanācis saskārties ar Mērfija likuma izpausmēm, kuras pagaidām ir ietekmējušas mani pavisam nelielā mērā. Piezīmēšu divus nesenus piemērus, pagaidām bez plašiem secinājumiem.

  • Pirmais atgadījums notika, dodoties uz Sportlat velosacensību Rīgas posmu. Tā kā tā bija mājas sacīkste, jutos pietiekami droši par velosipēda tehnisko stāvokli, domājot, ka pie nelabvēlīgiem apstākļiem gan jau kaut kā mājās aizstumšos no Imantas uz Andrejostu. Biju gan paņēmis līdzi rezerves kameru un pumpīti, bet mājās atstāju “smago” atslēgu komplektu (seškantes, skrūvjgrieži, ķēdes izspiedējs). Protams, ka ceļā uz sacensībām pamanīju, ka labajam Exustar pedālim (samērā nolietots) lec ārā stiprinājums. Paskatoties uzreiz bija skaidrs, ka parādījusies sen nemanītā problēma ar atskrūvējušos skrūvi, kuru īsti nevar kārtīgi piegriezt (beigās risinājums bija Superlīme). Par laimi, izdevās steigā pirms starta tikt sacensību servisa punktā un skrūvi pievilkt. Pēc tam problēmas nav bijušas.
  • Otrais atgadījums notika šo otrdien, treniņā kopā ar xc.lv biedriem. Normāli minam, lielā barā (16 cilvēki), labu labais treniņš. Te pēkšķi vienā smilšu posmā slēdzu ātrumus un jūtu – tarrrrrkššss. Ķēde pušu. Tieši vakar biju noņēmis mazgāšanai veļas pulverī (labi noņem eļļainos netīrumus, kuri kārtīgi piekaltuši, ar Fairy nepietiek). Apskatot tuvāk, redzu, ka pārplīsis tieši PowerLink savienojums. Visticamāk nejaušība, ka spēks tika pielikts tieši tajā ķēdes vietā. Mērfijs iestājās tajā brīdī, kad apjautu, ka līdzi ir paķēries rīku komplekts bez ķēdes posmu izspiedēja. Situāciju glāba tas, ka 16 cilvēku kompānijā atradās kāds, kuram bija pavisam jauks ParkTool izspiedējs un pēc nelielas pauzes ceļš varēja turpināties. Ķēdi pēdējo reizi biju pārrāvis pavisam sen. Toreiz izdevās salabot ar Makgaivera metodi un ceļmalas akmeņu palīdzību, beigās sasienot ar auklu(!), pa ceļam mājās veicot 3 labojumus.

Šie atgadījumi man tad arī tagad kalpos par atgādinājumu, ka pietiekami daudz braucot ar velo patālāk no mājām, līdzi jāņem visi rīki no avārijas komplekta.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020