Trek-Philips MTB maratons Talsos

pirms 4017 dienas ·
Trek-Philips MTB maratons Talsos
Vieta:
146
Laiks:
02:43:52.30
Distance:
50 km

Pēc izklaidēm Apē man bija vēlme izbraukt vēl kādā no Trek kausa posmiem, tomēr tā īsti saņēmies braukt nebiju. Nedēļu iepriekš piezvanīja Gustavs un piedāvāja braukt vai nu uz Trek Talsos svētdien, vai arī sestdien uz Sportlat pasākumu ap Burtnieku ezeru. Es nobalsoju par Talsiem, jo gribējās interesantāku trasi. Es pieteicos uz garo gabalu, Gustavs pirmajai reizei uz īso. Vēlāk atradās arī Gustava kolēģis Gatis, kuram bija arī transports.

Tā nu kārtējais svētdienas rīts tiek sagaidīts sacensību garā. Ceļos, brokastoju un braucam uz Talsiem. Līdzi kā tehniskais un citādais atbalsts ir Guna. Tur esam laicīgi un noparkojamies Kamparkalna pļavā. Dabūjam savus numurus, saģērbjamies un izbraucam iesildīšanās līkumu pa garo grants gabalu.

Klāt ir arī starta laiks, stāvu savā koridorā pie bezstresa braucējiem. Seko starts un laižam trasē. Lielā burzmā braucam pa šauro zemes ceļu, tad pa nelielu kāpumu un drīz jau esam uz grantenes, kur var uzlikt uz lielā zobrata un kārtīgi uzmīt. Tas gan īpaši braucēju grupu neizretina, jo normāli uzmīt prot lielākā daļa.

Pēc pāris kilometriem esam klāt sašaurinājumam – sākas taka, kur apdzīšana ir ierobežota. Tā arī pavisam mierīgi nobraucam to meža posmu, kura beigās ir “bļoda” – izbraukšana no meža caur grāvi un grantenes. Grants prieki nav ilgi, jo tūlīt atkla esam mežā. Seko takas un taciņas un fantastisks ne pārāk stāvs, bet garš nobrauciens caur gobu mežu.

Pēc pāris līkumiem esam klāt pie savdabīgas trases daļas – tā ir distanču slēpošanas trase, kura klāta ar biezu skaidu kārtu. Braukšana ir nedaudz līdzīga smiltīm, tomēr pa noblietēto trases daļu var pabraukt arī diegan normālā ātrumā. Trasē ir visai manāmi kāpumi un nobraucieni (būtu interesanti arī ar slēpēm pamēģināt). Interesantais posms ilgst vairākus kilometrus, līdz mēs atkla esam uz ceļa un pēc tam jau pie dzirdināšans punkta. Slēpošanas trase sposmā jau varēja braukt tīri mierīgi, bez burzmas.

Pēc pāris taisnākiem ceļa gabaliem seko arī “briesmīgā” daļa – braukšana pa grubuļainu pļavu. Izkratās pamatīgi, bet braukt vēl var.

Pēc tīri jauka kāpuma seko vēl viens garais nobrauciens, kurā atliek vien stingri turēties, atlaist bremzes un izbaudīt. Tālāk seko šaurākas takas un pēc brīža jau mežā var dzirdēt sacensību komentētāju. Seko vēl pāris līkumi un klāt ir trases “odziņa” – fragments no downdill trases. Tomēr nekas traks nav un, prātīgi pielietojot bremzes, lejā esmu droši.

Priekšā kalnu slēpošanas trase, kurā uzbraukt problēmas nesagādā. Ieraugu trases augšā Gunu un saņemu šokolādes batoniņu. Nebiju iedomājies, ka otru dzēriena pudeli varēju nevest līdzi aplī, bet nomainīt šeit. Aizeju otrajā aplī un dzirdu, ka minūti aiz manis tiks palaists īsās distances starts. Tas dod papildus motivāciju ātri nobraukt posmu līdz interesantajām takām. Tas arī izdodas un pirmie “tautinieki” mani panāk tikai distanču slēpošanas trasē.

Arī šoreiz skaidu trase padodas tīri veikli, uzbraucu pat kāpumos, kur pirmajā aplī nesavācos un nokāpu. Tālāk jau varu just, ka vairs nav tas svaigums un vēl tie apdzenošie viena apļa braucēji nedaudz morāli nosēdina.

Klāt ir pļavas ar kratekļiem un nu jau mugura ir stīva un neļauj braukt vēlamā ātrumā. Tomēr galā ar to tieku un jūtu finiša tuvumu. Vēl pēdējais lielākais kāpums un seko garais nobrauciens, kuru veicu, iespējams, ātrāk kā pirmajā aplī.

Seko downhill trases izbaudīšana, knapi turoties pie stūres, jo rokas jau ir stīvas. Tomēr viss kārtībā un atlicis tikai uzbraukt slēpošanas kalnā. Uzlieku piemērotu zobratu un minu. No malas dzirdu uzmundrinājuma saucienu ar savu interneta pseidonīmu, bet tā arī neapskatos un neatpazīstu. Tas palīdz saņemties un beigās kalna galā esmu. No kalna kores atlikušos metrus līdz finišam vienkārši noripoju. Tāda finiša piepūle sen nebija bijusi.

Pēc manis uzreiz finišē Gatis un vēl pēc mirkļa klāt ir Gustavs (īsā distance). Uzkožam uzkožamo, nopeldamies dīķī kalna galā un visi laižam mājās. Kārtējā lieliski pavadītā diena.

Rezultātā ierindojies esmu 146. vietā, trasē pavadot 02:43:52.30. Otrais aplis ir prasījis nedaudz vairāk kā divas minūtes klāt, salīdzinot ar pirmo.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020