Baltijas Leadville — Haanja 100

pirms 3656 dienas ·

1. oktobrī Hānjas apkārtnē notiks gadskārtējās MTB sacensības Haanja 100, 100 kilometru un 100 jūdžu distancēs. Tās tiek uzskatītas par vienām no grūtākajām sacensībām Baltijas kalnu velosipēdistu kalendārā, savā ziņā pat pielīdzināmas 24 stundu sacensībām, bet, protams, dalībnieki distanci veic ātrāk — līderi zem 5 stundām, citi lēnāk, līdz pat 10 stundām, kad slēdz finišu.

Savā ziņā šīs sacensības ir salīdzināmas ar Leadville 100 jūdžu sacensībām, kuras ir iemantojušas popularitāti ASV. Tajās savulaik uzvarējuši tādi titulēti sportisti kā Lenss Ārmstrongs un Levi Leipheimers, savukārt ar uzvaru Hānjā var lepoties Baltijas spices sportisti Aleksejs Saramotins, Jāns Kirspiū, bet piedalījies arī Reins Tāramē. Tomēr būtiskākā atšķirība ir tāda, ka Leadville visbiežāk notiek siltos, pat karstos laika apstākļos, kamēr Hānjā dalībniekus sagaida rudenīgs aukstums un slapjums.

Šogad arī pats pieteicos sacensībām 100 kilometru distancē ar pamata mērķi: finišēt. Lai arī šī sezona ir visai izdevusies gan treniņu regularitātes ziņā, gan arī sasniegtajos rezultātos, Haanja tomēr ir nopietns izaicinājums. Pēc pērnajiem rezultātiem skatoties un, salīdzinot ar braucējiem, kuri brauc manā līmenī, secinu, ka 8 stundās vajadzētu varēt iekļauties, tāpēc par mērķi sev uzstādu finišu zem 7:30. Jācer, ka esmu spējis sevi objektīvi novērtēt, bet jārēķinās arī ar to, ka slapjie laika apstākļi var šo laiku arī krietni paildzināt.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020