SEB MTB 7. posms Siguldā

pirms 3935 dienas ·
SEB MTB 7. posms Siguldā
Vieta:
283
Laiks:
1:34:51
Distance:
37 km

Sezonas sākumā nopriecājos par kalendārā piesolīto pēdējo posmu: Līgatne – Sigulda. Vismaz kaut kas jauns un interesants. Tomēr samērā neilgi pirms pēdējā posma tika paziņots par izmaiņām trasē un atgriešanās pie klasiskā Siguldas (Krimuldas) posma. Nu nekas, jābrauc vien tāds pats.

Siguldā ieradāmies laicīgi, kopā ar Gustavu un Ievu. Diena bija samērā silta, tāpēc nolēmu braukt šortos un garajā augšā. Pirms starta nedaudz iesildījāmies, uzbraucot Turaidas kalnā un Siguldniekā un drīz jau varējām stāties savos starta koridoros. Man šoreiz saglabāts IV.

Sākumā nostājos neveiksmīgā vietā – aiz acīmredzamiem sponsoru ieliktajiem braucējiem, tāpēc pie koridoru salaišanas kopā paspraucos garām un ieņēmu nedaudz labāku pozīciju. Pēc starta sākās kustība, dažiem gan tas sagādāja problēmas un nācās uzgaidīt un apbraukt zemē guļošos. Jā, arī IV koridorā vēl ir ļaudis, kam velopedāļu pārvaldīšanas prasmes vēl jāslīpē.

Ticis uz šosesjas, uzgriezu nedaudz spēcīgāk, bet klāt jau bija grants ceļš pa labi no Turaidas kalna. Tauta brauca samērā blīvi, tāpēc arī īsti nespēju izvairīties, kad, vienu izlaižot, priekšā braucošais smilšainā pagriezienā nesavaldīja braucamrīku un nolikās pāri stūrei. Nākamais viņam uzrāva virsū un tad to darīju arī es, pārāk smagi neciešot – uzsitu lūpu un pārsitu celi. Visi izskatījās dzīvi un braucēji, tāpēc lieki nekavējos un ķēru rokā aizbraucējus. Nedomāju, ka šajā brīdī daudz laiku zaudēju.

Uzreiz klāt bija arī pirmais kāpums un iespējas pacelties, šī lieta man labi padodas. Kāpums gan nebija pārāk garš un tam atkal sekoja grants ceļi un nedaudz arī no meža.

Pirmais nobrauciens sākās mierīgi, bez stresa. Tā īstā daba atklājās nedaudz zemāk, kad nācās nokāpt no velo un nedaudz pastumt to pa slapjiem māliem. Iespējams, prātīgāk bija paņemt velo plecos un izvairīties un tā, ka rati aplīp tā, ka ar problēmām tiek cauri dakšai. Pēc dubļiem kaut kādas grants kaudzes un tālāk jau civilizētā trase. Sākumā gan jāveic attīrīšanās no māliem.

Kā ierasts SEB sprinta distancē, pie dzirdināšanas punktiem nepiestāju (lai pēdējiem ūdens paliek, tā gan). Pa vidam gadījās vēl arī neliels ūdens šķērslis un atlika vienkārši mīt tālāk, līdz klāt jau bija otrais nobrauciens. Šis vēl bija braucams; noslidinājos lejā, bet tāpat beigās nokāpu, jo šķita, ka dubļi par dziļu. Pēc tam vēl ātrie grants ceļi, nedaudz taciņu gar Gaujas malu un klāt bija Siguldnieks.

Pēc Endomondo skatos, ka Siguldnieka kilometrs man prasījis 4 ar pusi minūtes. Tagad gan šķiet, ka varēju uzspiest vēl, bet tāpat tobrīd gāju visiem garām. Vārdu sakot – uzbraukšana Siguldas kalnā bija īsts baudījums no morālā viedokļa.

Finišā rezultāts 1:34:51 (+0:22:05 no līdera) un 283. vieta. Pērnā gada Krimuldas posma rezultāts uzlabots par vairāk kā 10 minūtēm. Pēc GPS ieraksta un trases garuma šķiet, ka trase gandrīz pilnībā sakrīt ar šo posmu.

Jāsaka, ka treniņu efekts sezonas gaitā ir jūtams. Lai arī vēl visiem garām neeju kā stāvošiem, no sava pērnā rezultāta kādas desmit minūtes nomest esmu spējis, kā arī uzlabojusies ir finiša vieta. Ja sezonas sākumā spēju braukt par 3xx vietām, tad tagad jau padodas rezultāti ap 2xx un blakus esošie konkurenti nebūt nav pārcilvēki un tāpat pieļauj tehniskas kļūdas un sajūt nogurumu. Ir gan cilvēki, kuri savā pirmajā sezonā ir spējīgi iebraukt simtniekā (tā runā forumā), tomēr tam visam ir daudz blakus nosacījumu, kā nodarbes bērnībā un jaunībā vai vienkārši talants.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020