Amazon Kindle iesācēja padomi

pirms 4197 dienas ·

Pirms neilga laika kļuvu par Amazon Kindle īpašnieku. Dalīšos ar pieciem fiksajiem padomiem, kā pilnvērtīgāk izmantot iekārtas iespējas.

  1. Pavisam droši var iegādāties lētāko – ar reklāmām subsidēto “Kindle with special offers”, jo Latvijas teritorijā šie Amazon piedāvājumi nav spēkā, tāpēc brīžos, kamēr netiek lasīti teksti, reklāmas nemaz netiek rādītas (to vietā visai neitrālas bildes). Iespējams, tas mainīsies brīdī, kad Amazon sāks mūs uzskatīt par normālu Eiropas valsti un piedāvās savu subsidēto 3G pieslēgumu (nekādas mēneša maksas). Tieši tāpēc arī pagaidām nav jēgas iegādāties 3G versiju, jo pārklājums šeit nedarbojas. Šīs reklāmas var novākt, veicot Kindle “jailbrake”, tomēr pagaidām tas jaunākajai versijai nav iespējams.
  2. Latviešu valodas vārdnīca. Paldies darbīgajiem tautiešiem. Kindlei līdzi nāk arī ļoti labas Oksfordas skaidrojošās vārdnīcas, tomēr vairumam lietotāju labāk patiks tulkojošā latviešu-angļu vārdnīca.
  3. Kindle epasta lietošana – uz reģistrēto Kindle epastu, nosūtot Word dokumentu, PDF failu, kādu no citiem atbalstītajiem formātiem, Amazon to nogādā uz Kindle iekārtu ar pāris minūšu aizturi.
  4. Readability un nosūtīšanas iespējas uz Kindle. Domājams, ka liela daļa jau zina, kas ir Readability – serviss kurš piedāvā no jebkuras tīmekļa lapas (vēlams, lai tā būtu (bloga) ieraksta formā) izvilkt pamattekstu, noformēt to lasīšanai un noslēpt visu, kas neattiecas uz pamata saturu. Es to izmantoju Google Chrome spraudņa formā. Līdz ar Kindle iegādi atklāju iespēju ar vienu diviem klikšķiem (vai vienu taustiņu kombināciju – Ctrl+Shift+K) nogādāt šādi noformēto rakstu tieši uz savu lasāmrīku.
  5. Elektroniskās grāmatas latviski ir resurss ar iespaidīgu apjomu ar lasāmvielu. Jasaka gan uzreiz, ka (lielai) daļai grāmatu ir autortiesību statusa problēmas, bet ir arī pietiekami daudz darbu, kuriem šis termiņš ir beidzies.

Ja prātā vēl kāds vērtīgs padoms, atstāj to komentāros.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020