2012. gada velo sacensību sezonas atskaite

pirms 3466 dienas ·

SEB MTB Vietalva

Pēc gandrīz gadu ilgas klusēšanas nolēmu tomēr ievietot šeit dažas piezīmes. Iepriekšējā gadā biju veltījis katrām sacensībām atsevišķu ierakstu, bet šogad nebija vēlmes tam atlicināt laiku, tāpēc būs jāiztiek ar šo vienu ierakstu par sezonu kopumā.

Pirms sezonas nekādus būtiskos uzlabojumus velosipēdam neveicu, tik vien kā nomainīju nolietotās detaļas. Pa mežu turpināju braukt ar to pašu 2006. gada sākuma līmeņa čuguna radiatoru, bet šosejai bija iepriekšējā sezonā iegādātais tīri feinais šosejas rumaks. Vēlā rudenī iegādāju arī tā saukto “velo rulli”, uz kura plānoju veikt ziemas treniņus un to arī daļēji veicu, tomēr dažādu apstākļu dēļ kopējā sagatavošanās sezonai sanāca nepilnvērtīga. Bija vēl arī mēnesis trenažieru zālē un daži desmiti kilometri uz distanču slēpēm.

Pavasarī ielās izbraucu apmēram tajā pašā laikā, kad gadu iepriekš, jo arī šogad ziema tik ātri nepadevās. Lai arī tik čakli vairs agrajos rītos necēlos, pavasara treniņi sanāca apmierinošā kvantitātē.

Šosezon biju plānojis vairāk piedalīties TREK MTB maratonā, protams, turpinot dalību arī populārākajā SEB MTB seriālā.

Sanāca viss tā, ka pirmoreiz uz sacensībām aizbraucu kā skatītājs, safotografējot Baložu velokrosa pirmo posmu. Trasi gan iepriekš jau izbraukāju treniņu režīmā.

Sezonu atklāju ar TREK MTB pirmo posmu Ventspilī aprīļa beigās, kur iepriekš nebija brauktas sacensības. Startēju “garajā” gabalā, braucot divus apļus. Trase bija interesanta, lai arī par dubļaino pļavu īsi pēc starta un otrā apļa sākumā prieki lieli nebija. Tomēr vēl līdz optimālajai formai bija tālu un uz beigām noplīsu, pēdējos kilometrus Ventspils piedzīvojumu parkā piebeidzot ar mocībām.

SEB MTB sezonu atklāju nedēļu pēc Ventspils ar tradicionālo pirmo SEB MTB posmu Cēsis-Valmiera. Finišēju sev pietiekami augstajā 225. vietā, diezgan labi visu nobraucot un beigu daļā pat gāžot uz pilnu jaudu, būtībā pat sākumā biju pārāk sataupījies. Atceļā ar diviem “Vellapēda” komandas pārstāvjiem vēl aizbraucām no Valmieras uz Siguldu.

Līdz nākamajam posmam jau biju uzaicināts “Vellapēdas” komandā. Komandā braukt ir jautrāk, vēl viena kategorija kurā cīnīties un tā un šitā.

Nākamais SEB posms bija Siguldā, kur startēju visai neveiksmīgi. Biju saķēris iesnas un startā nometu ķēdi. Tā visa rezultātā zaudēju kādas 150 vietas no iecerētā. Pirmo reizi laimēju sacensību loterijā. Balvā bija zāles trimmeris (sic!).

2. jūnijā startēju savās pirmajās šosejas velo sacensībās, Rīgas velomaratonā. Vēlās pieteikšanās un iepriekšējās nestartēšanas dēļ tiku priekšpēdējā koridorā, tāpēc no starta bij jāveic pamatīgs izrāviens, lai noķertu kaut kādu nebūt grupiņu. Centos izvairīties no riskantām darbībām un paveicās arī neiekļūt masu kritienos, kuri visumā bija padaudz. Pēc lielajiem ātrumiem pa Krasta ielu un estakādēm tomēr grupu noķēru un varēja braukt mierīgāk. Izmēģināju braukšanu gan drošā grupas viducī, gan flangos, gan aizgāju priekšā pastrādāt. Grupa bija samierinājusies, ka nākamo baru nenoķers, tāpēc līdz galam nobraucām mierīgi un brīžiem ar nepieklājīgi zemu ātrumu. Finiša kilometros gan katrs sevī sajuta sprintera dotības, bet, par laimi, bez lielām problēmām visi arī finišēja.

Uzreiz pēc nedēļas klāt bija viens no maniem mīļākajiem sacensību posmiem – TREK MTB maratons Apē. Atkal braucu garo gabalu, šoreiz garais aplis, nevis divi apļi. Vienkārši sakot, izbaudīju trasi un rezultātam nebija lielas nozīmes, finišēju, kā parasti, kaut kur pa vidu.

Pēc tam sekoja Cēsu SEB MTB posms, par kuru esmu izteicies: “Nebija šodien īstā diena, īstās kājas, bet rezultāts ir ok, zinot, kur tās minūtes atstāju.” Nav ne jausmas, ko es ar to domāju, bet, acīmredzot, ne pats labākais sniegums.

Nākamo nedēļu pavadīju Polijā, sekojot Euro 2012 futbola čempionātam klātienē. Tas noteikti neuzlaboja tā brīža fizisko formu, bet bez velo dzīvē ir arī citi prieki.

Līdz ar to klāt jau jūlijs un viena no manām mīļajām trasēm, Talsu TREK maratona posms. Lai arī divi apļi, trase ir interesanta un Kamparkalna apkārtnē ir labi kāpumi, ko izbaudīt. Kopumā tajos bija jābrauc četras reizes un līdz beigām Polijas iespaidā tikt bija pagrūti. Piebeidza skaidainā slēpošanas trase otrajā aplī.

Nākamā bija visai karsta nedēļa un tad sanāca ārpus sacensībām nobraukt garāku gabalu. Tie bija 160 kilometri no Rīgas līdz Rūjienai, kas tad arī garākā distance, ko vienā piegājienā (bija īsas pauzes) esmu pieveicis. Atpakaļ minos tikai līdz Valmierai, tālā ar vilcienu.

Vēl pēc nedēļas visai forši nostartēju SEB MTB Vietalvas posmā, jutos spēka pilns (atkal būšu taupījies, he he?) un izbaudīju trases reljefu.

Nākamajā nedēļas nogalē trīs dienās tika pieveikti virs 200 kilometri, vairāk atpūtas režīmā. Braukājām pa Vidzemes ceļiem. Vēl pēc nedēļas bija vēl viens šosejas piedzīvojums, kad no rīta devos uz Mērsragu un vakarā atpakaļ uz Rīgu, kopā sanāca 100+100 kilometri ar pāris stundu pludmales atpūtu pa vidam.

Augusta vidū notika unikāls posms Siguldas apkārtnē, ko rīkoja TREK MTB. Ārkārtīgi interesantā trase iekļāva Lorupes gravu, tuneli zem dzelzceļa, bobsleja trases kalnu un vairākus citus kāpumus pašā Siguldā. Bija bezspēka brīži, bet normāli nostartēju. Pasākumu vainagoja piedzīvojumi ar sarunātā šofera trasē nozaudēto automašīnas atslēgu un neplānoti sanāca nokļūt sezonas noslēguma pasākumā.

Septembra beigās noslēdzās arī SEB sezona ar posmu Smiltenē, kur visai labi startēju, tomēr nedaudz pietrūka, lai ieķertos rezultātos zem 200. vietas.

Pēdējā septembra sestdiena nu jau otro gadu tika pavadīta Haanja 100 ietvaros Igaunijā. Šoreiz trase slapjāka un rezultāts sliktāks, tomēr atmiņas par paveikto pozitīvas. Tajā apvidū (nav tālu no Apes) tomēr ir ļoti interesants reljefs un uzbraukšana Munameģī nebūt nav grūtākais posms. Šoreiz daļa trases bija pagriezta otrā virzienā un kalna ar nosaukumu “Murderer’s father” bija jāpieveic augšup ar velosipēdu plecos (jo uzstumt nevar).

Ar to arī sezona tika noslēgta. Noslēgta, lai jau pēc mēneša pauzītes sāktu treniņu uz ruļļa, gatavojoties nākamajai sezonai.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020