Šībrīža aizraušanās: Duolingo

pirms 3209 dienas ·

Garie ziemas vakari un tamlīdzīgi mirkļi ir klāt, tāpēc vairāk pa māju, kā pa āru. Šoziem ar velo apkārt nebraukāju.

Ja iepriekš padarbojos ar bezmaksas lekcijām tīmeklī no Udacity un Coursera, tad pēdējo dienu hīts ir spāņu valodas apguve Duolingo.

Duolingo idejas autors ir vīrs, kurš radīja reCAPTHCA (nu jau veiksmīgi pārdevis Google), apvienojot cīņu pret spamotiem ar tekstu digitalizāciju. Jaunajā projektā viņš izmantojis līdzīgu ideju; cilvēki, kuri viņa projektā apgūst valodas, sarežģītākajos apmācību līmeņos jau nodarbojas ar tekstu tulkošanu. Proti, tiek piedāvāti teksti, kurus iztulko brīvprātīgie tulki, par ko [idejas autora bizness] var saņemt kādu nebūt naudiņu. Tekstu kvalitāti nodrošina tas, ka pēc iztulkošanas ir jānovērtē citi varianti.

Tomēr iesākumā nemaz ar tādām lietām nav jānodarbojas. Kamēr mācās vienkāršās frāzes un vārdus, ir pieejams tīri feins interaktīvs process, kurā papildus iekļauti spēles elementi ar punktu krāšanu un socializēšanos. Protams, pamatvaloda ir angļu un tā būt vismaz sākuma līmenī jāzina. Pie reizes var nostiprināt arī to :)

Jāsaka gan, ka projektu izmēģināju jau uzreiz, kad to padarīja publiski pieejamu (vairāk kā pirms gada). Atgriezos šoreiz krietni pamatīgāk pēc tam, kad saņēmu e-pastu par to, ka pievienotas dažas jaunas valodas.

Projektā šobrīd var mācīties šādas valodas: spāņu, itāļu, vācu, franču, portugāļu, ir pieejama arī iPhone un tiek plānota Android aplikācija.


Komentāri

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020