Pieci gadi pagaldē (2009-2014)

pirms 2829 dienas ·

Pārcēlu savu pagaldes hostingu (vecs laptops pie Lattelecom optikas), kurš strādāja ij bez vainas uz mākoni. Blogs gan vairāk nav ļoti aktuāli, bet savs serverītis ik pa laikam noder. Lētākais Digital Ocean mākoņa plāns (linkā ir referālis) ir aptuveni vienāds ar elektrības izmaksām. Un pagaldē vairāk vietas.

Par pagaldi arī gan sameloju, dažus gadus atrašanās vieta bija virs koridora griestiem :)

Šis ieraksts vairāk ir piezīme sev, bet noder arī kā ping maniem bijušajiem lasītājiem. Vai RSS vēl dzīvs?


Tehniskas izmaiņas blogā

pirms 3702 dienas ·

Lielais vairums lasītāju var tālāk nelasīt, jo šīs te ir tikai nelielas piezīmes par to, kā tiek piekārtota šī pārsvarā vienvirziena sarunu telpa, saukta par Aizmigu.

  • Atbrīvojos no labās malas kolonnas, kurā iepriekš parādījās pēdējie komentāri un manas grāmatzīmes no del.icio.us. Tas tika veikts, lai paplašinātu satura joslu un ļautu ievietot lielāka izmēra foto un video. Varbūt saņemšos kādam ceļojumu ierakstam, jo nedaudz ir ko teikt un bildes parādīt. Līdz ar to palielināju fonta izmēru un veicu dažas citas sīkas izmaiņas, noravējot nost pāris liekas lietas.
  • Komentārus nomigrēju uz Disqus. textpattern komentāru sistēma ir visai primitīva un pēc noklusējuma nāk ar to priekšapskates mehānismu, kura dēļ, droši vien, daļa komentāru tā arī nekad līdz manīm nav nonākusi. Pamācību, kā iekš Disqus iedzīt esošos komentārus no textpattern sistēmas var atrast šeit. Vispār šķiet, ka man tas Disqus patīk, tāpēc tas te varētu būt uz palikšanu.

Otrais 365 dienu fotoprojekts noslēdzies

pirms 3931 dienas ·

Līdz ar pagājušā gada beigām noslēdzās mans otrais piegājiens katru dienu nobildēt pa fotogrāfijai. Arī šoreiz izdevās to novest līdz galam, lai arī ar pašu bilžu publicēšanu tik labi negāja – līdz pat gada beigām iepaliku no aktuālās dienas pat par vairākām nedēļām. Dienu pirms jauna gada gan panācu savu grafiku un bildes bija vietā.

Kā jau iepriekš, bija labie bilžu periodi, bija tukšās dienas. Kamera tika ņemta līdzi gandrīz vai katru dienu.

Šogad atkal paredzēts iepauzēt un fotografēt tikai tad, kad uzrodas vēlme.

Foto ekipējums pagājušā gada laikā tika papildināts ar Tamron 17-50mm F2.8 objektīvu, jo atteicās strādāt universālais Canon EF-S 17-85 F4-5.6. Vismaz radās iemesls tikt pie gaišāka stikla (par ekonomisku budžetu). Lai arī nācās nedaudz pierast pie skaļākas fokusēšanās (mikromotors pret Ultrasonic), ar pirkumu esmu apmierināts.


Grafiskās identitātes maiņa

pirms 4083 dienas ·

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Baltapoga, mans sensenos laikos internetā sasēņotais zemas kvalitātes JPG fails ar papuasa attēlu ir ticis pārzīmēts košākās krāsās un ievietots visās vajadzīgajās vietās, lai internetos es parādītos šajā jaunajā veidolā. Virsraksts šausmīgi gudrs SEO vajadzībām. Kāpēc papuass? Tāpēc, ka pāris gadus (kopš agrās jaunības) internetos es tā sevi dēvēju. Jā, kādreiz internetā visi gāja tikai ar segvārdu.

Papuasa avatars


365 bildes, otrais piegājiens

pirms 4309 dienas ·

Braslas upe pie HES
Braslas upe pie HES. Tur tuvumā atrodas skaists ūdenskritums, kurš ziemā sasalst, veidojot skaistas ledus skulptūras.

Iepriekšējā gada nogalē vairāki uzstājīgi cilvēki man atgādināja par manu nodarbi pirms 2 gadiem, kad katru dienu uzņēmos kaut ko nobildēt un publicēt citiem apskatei. Sākumā izvairīgi atbildēju: “Ko nu es, es jau neko”, bet Jaungada svinības kāda uzstājīga persona man palīdzēja pieņemt šo lēmumu arī šo turpmāko gadu priecēt jūs ar kādu jauku bildi ik pa laikam un turpināt pielietot pagājušogad mazliet malā nolikto fotoaparātu.

Ideja jau, protams, nav jauna, to dara cilvēki visā pasaulē, to dara arī kāds Latvijā, to darīju es pirms 2 gadiem. Pieminēšu šo te lapu — Kubiksovs.

Tātad turpinām skatīt bildes Aizmiga 365 lapā vai pierakstāmies uz RSS. Pirmās 7 šīgada bildes jau pieejamas.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020