Kārtējo reizi Tvnet un bilžu autortiesības

pirms 4457 dienas ·

Šorīt Vakar bijušais kolēģis iemeta saiti uz Tvnet rakstu par to kā Romāns Grigorčuks pamet FK Ventspils (ļoti aktuāla sporta ziņa, tiem, kas tankā). Iemesls bija tāds, ka viņš pamanījis pie bildes parakstu “Romāns Grigorčuks. Autors: Papuass”. Ja vēl neesat pamanījuši, tad tā ir mana iesauka, galvenokārt internetā.

Uzmetu aci un secināju, ka paņēmuši manu bildi no Vikipēdijas un nekorekti noformējuši atsauci. Uzrakstīju viņiem zemāk redzamo e-pastu un bilde pēc brīža mana bilde no raksta nozuda un vietā parādījās LETA bilde. Atbildi uz e-pastu nesaņēmu.


Labdien,

mans kolēģis norādīja uz faktu, ka jūs savā rakstā
http://www.tvnet.lv/sports/futbols/article.php?id=182719
izmantojat kādu manu fotografētu bildi.

Šo bildi esmu ievietojis Vikipēdijā
(http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Romans_Grigorcuks.jpg), ļaujot
to izmantot arī komerciālām vajadzībām (piemēram, kā ilustrāciju jūsu
rakstam).
Tomēr nav ievēroti daži nosacījumi.

Patīkami, ka ir norādīts autors, tiesa, labprātāk “Papuass” vietā
tiktu saukts par “Mārtiņš Bruņenieks” (to gan noskaidrot varēja nebūt
triviāli no Vikipēdijas lapas).

Saskaņā ar noteikumiem par Vikipēdijas attēlu izmantošanu
http://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Reusing_content_outside_Wikimedia#CC-BY-SA
Jums ir jānorāda attēla autors (darīts) un jānorāda licences noteikumi
vai jādod saite uz tiem (“and you must mention the license terms or a
link to them”). Nepieciešamā saite ir šī:
http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Ja vēlaties izmantot šo kā brīvu attēlu, ievietojiet saiti uz licenci
un, lūdzu, nomainīt arī autora vārdu.

Ja šādi noteikumi jums nav pieņemami, varam vienoties arī par
komerciālu šī attēla izmantošanu.

Ar cieņu, Mārtiņš Bruņenieks

Vienu no vēlamajiem rezultātiem arī panācu. Pēc tam iedomājos, ka bilde atrodama arī manā Flickr kontā, tiesa, gan, ar atšķirīgu licenci, kas liedz komerciālu izmantošanu (tīri slinkuma pēc, jo ta ir noklusēta licence), bet tas gan lietas būtību nemaina.

Cepiens gan laikam jau par neko.

Zemāk pievienoti ekrānattēli pirms un pēc.

Pirms
Pēc


Slavas dziesmas miga.lv hostingam

pirms 4960 dienas ·

Kaut kad ļoti sen pieteicos tādam pakalpojumam kā lapas uptime uzraudzībai, ko piedāvāja Site24×7. Doma tāda – ar 15 minūšu intervālu(?) tiek pārbaudīta lapa un apkopota statistika. Reizēm viņi paši gļuko (varbūt ārzemju tīkla problēmas?), bet tā visuma pamana mirķļus, kad notiek kādas ilglaicīgas problēmas.

Site24x7

Dikti sen nebiju skatījies tos rezultātus. Šodien izdomāju palūkot statistiku par pēdējo gadu. Pēc viņu datiem pēdējā gada laikā ir bijis kopējais downtime 20 stundas 37 minūtes, no kuriem vairums ir īsi intervāli. Tas dod kaut kādu ciparu virs 99,7%. Nav ne vainas :)

Paskatījos vēl tālāk vēsturē – atcerējos vienīgās nopietnās problēmas, kas vienā 2006. gada septembra dienā bija 18 stundu downtime sakarā ar nodegušu barokli.

Ir no kā pamācīties dažiem labiem populārākajiem Latvijas blogeru hostētājiem.

Un tagad, Kārli, atlaidīti par reklāmu :)


miga.lv hostinga nākotne

pirms 4970 dienas ·

miga.lv hostingā plānojas tādas diezgan nopietnas pārmaiņas. Baumas jau izplatījās iepriekš, bet oficiālo vēstuli saņēmu vakar. Svarīgākais teksts vēstulē bija:

Dažādu iemeslu dēļ jauno serveri darbinās nevis Slackware Linux kā esošo, bet gan Windows Server 2008.

Bez reliģiju kariem iztiekot, tas tomēr nav īsti tas, ko vēlos no sava hostinga, jo viena no priekšrocībām, kas bija uz šī hostinga, bija ssh pieeja unix serverim. Iespējams, ka liela daļa man vajadzīgo lietu tiktu nodrošināta arī uz Vindou servera, kur tiek solīti visādi labumi: ASP.NET aplikācijas, IMAP, PHP4/5, MySQL/PostgresSQL/MSSQL.

Iemesli visam droši vien visai vienkārši – Knaģis ir Microsoft-ists un viņam ir vēlme darbināt savus .NET brīnumus. Kāds šo lēmumu nosauks par kļūdu, cits priecāsies.

Attiecīgi – sakarā ar šo visu – ideju līmenī ir doma palaist savu UNIX serveri, piedāvājot tādu retu lietu kā Tomcat. Attiecīgi jautājums – vai kādam būtu interese izmantot šādu pakalpojumu, kur darbināt savus Java brīnumus? Citi pieejamie pakalpojumi – MySQL/PostgreSQL un PHP.


Aizmiga | 365

pirms 5038 dienas ·

Šodien oficiāli publicēju vienu savu šī gada apņemšanos – katru dienu kaut ko nofotogrāfēt. Jāsaka, ka nemaz tik dikti nepārdzīvošu, ja apņemšanās neizdosies, tāpēc veikt sabotāžu nav vērts :)

Tātad, dāmas un kungi – Aizmiga | 365. Šeit būs manas dzīves arhīvs šajā gadā. Saturs – notikumi, iespaidi, garām ejot noķerti kadri. Tik personski, cik pats vēlēšos, tik kvalitatīvi un mākslinieciski, cik izdosies. Lieciet savā RSS lasītājā vai vienkārši ignorējiet.

Papildus bildei, katru dienu papildinās neliels apraksts, vairāk gan ar arhivēšanas jēgu, nevis filozofisko pārdomu motīvu. Parādīsies tas pie komentāru lauka.

Ja nu gadījumā kādas dienas būšu atvienots no tīkla pieslēguma, bildes parādīsies vēlāk.

Tas kas tur šobrīd ir, pašam liekas ne pārāk (lai neteiktu “huiņas”) – šobrīd lielāko dienas daļu aizņem darbs un sesijas pamatproblēmas. Tāpēc arī aktuālās lietas tur ir jaunais darba ofiss.

Kāpēc to vajag? Gribas ar kvantitāti pacelt kvalitāti un piespiesties vairāk domāt par fotografēšanu. Pie reizes apsveicu Kārli ar Nikon fotokameras iegādi!

P.S. Zinu, ka nākmais gads ir garais un dienu skaits ir 366. Taču 365 ir zīmīgāks skaitlis un būs 365+1 bilde. Uz 29. februāri meģināšu kaut ko īpašu sagatavot.

P.P.S. Jā, man ir arī tāda sadaļa Fotoblogs, taču tur ir cita doma un gribējās šo visu sākt no jauna.


Beidzot atradu

pirms 5278 dienas ·

Textpattern ir samērā laba blogošanas platforma, bet bilžu ielāde gan ir makten neērta. Iet citā sadaļā, lādēt bildes, pēc tam meklēt, kā tās pievienot rakstam nav diez ko ērti. Izmēģināju visādus pluginus līdz šodien atradu īsto – stm_image_uploader. Šis ļauj ielādēt bildes, nepārlādējot lapas. Ir vēl sīki uzlabojumi, kas derētu, nosūtīju jau autoram, bet nu varat gaidīt rakstus ar vairāk bildēm :)
Bilžu uploaderis


Vecāki ieraksti

Jaunāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020