OpenStreetMap kartes Garmin iekārtām

pirms 4156 dienas ·

Pagājušajā nedēļā biju nelielā atvaļinājumā Vācijā, kur navigācijas un slēpņošanas nolūkos paņemu līdzi arī savu GPS iekārtu – Garmin Oregon 300. Iekārta ir lieliska, tikai ekrānu varētu vēlēties labāku, bet par to nav šis raksts.

Open Street Map ir bezmaksas kartes, kuras veidojusi entuziasti no brīvi pieejamiem avotiem (savu ceļu GPS ieraksti, satelītfoto, publiski pieejama informācija) un nu jau tās ir sasniegušas tādu kvalitāti, ka to var izmantot arī ikdienas vajadzībām.

Pirms brauciena uz Vāciju atradu gan sazāļotas Vācijas kartes Pirātu līcī, gan izveidoju karti arī no OSM projekta. Garmin iekārtām to var izdarīt šeit. Izvēlējos sev vajadzīgos reģionus Vācijā un Dānijas dienvidos un pēc pāris stundām man atsūtīja saiti uz sagatavoto karti aptuveni 60 MB apjomā, ko tikai atlika iekopēt savā iekārtā. Atliek vien piebilst, ka sazāļotajai kartei tā arī nepieķēros.

Lietošanas piezīmes:

  • Pirmais iespaids ļoti labs – dažādas mazas ieliņas un objekti iekļauti
  • Nelielu WTF izraisīja jūra, kura bija iekrāsota zilzaļā krāsā, kas būtiski neatšķīrās no mežiem. Upes un dīķi iekrāsoti pierastajā koši zilaja krāsā. Šī bija lieta, kas traucēja uzreiz apjaust savu atrašanās vietu.
  • Sanāca navigēt arī pa meža velotakām. Bija iezīmēta pat tāda taka, kur vienubrīd nācās stiept velosipēdu pāri grāvim ar ūdeni. Šķiet, ka apkārtnes iedzīvotāji bija labi pastrādājuši
  • Kartē bija salikti un no GPS pieejami arī dažādi ceļotājam svarīgi objekti – ēstuves, viesnīcas, dzelzceļa stacijas (vienreiz pat noderēja).

Latvijas vajadzībām gan pagaidām lietošu Kurtuesi.lv veidoto Latvijas topogrāfisko karti, kas pagaidām noteikti ir pilnīgāka par vietējo entuziastu veikumu (kuriem gan arī ir vērā ņemami sasniegumi).

Starp citu – šī karte var būt kā bezmaksas reklāma dažādiem uzņēmumiem kā viesnīcas, ēstuves, bankas, veikali – atliek vien iezīmēt kartē un to varēs atrast ar GPS ievūvēto POI meklētāju.


Tīzeris

pirms 4685 dienas ·

Tiem kam Vimeo labāk patīk – saite šeit. Mans pirmais montētais video. Tehnoloģijas Windows Movie Maker (heh), Audacity, ffmpeg. Uz vindou ir kāds bezmaksas softs, ar ko WMM aizvietot?


Austrumzemju panorāmas

pirms 4716 dienas ·

Šovakar piesēdos pie vasaras izbrauciena bilžu kustināšanas un aiz gara laika izveidoju pāris panorāmas, apvienojot secīgi bildētus kadrus. Lai aplūkotu lielākā izmērā (Urālu kalni ir (7349 × 1336 pikseļi), spiediet uz bildes un paņemiet “All sizes”.

Panoramic South Ural mountains

Pirmā bilde – Krievija, Urālu kalnu dienvidi. Ļoti skaisti kalni. Šī bija zaļā pietura :)

Panoramic Ekibastuz coal mine

Otrā bilde: Kazahstāna, Ekibastuzas atklātās ogļu raktuves. Tur apakšā tādi sīksīciņi Belaz pašizgāzēji, 12 stundu darba maiņas un pusdienās braukšana ar autobusu.

Panoramic view from Asian side of Ural

Trešā bilde: Kazahstāna, Atirau, pie Urālas upes. Eiropas un Āzijas robežšķirtne. Skats no Āzijas malas uz Eiropu. Ūdens jūlijā ļoti silts. Pati pilsēta, kā Kazahstānas naftas galvaspilsēta, ļoti sakopta.

Pirmās divas bildes taisīju ar bezmaksas AutoStitch rīku (padoms, izlasiet BUJ – vajag pamainīt settingus, lai dotu ārā bildes pilnā izmērā). Trešo taisīju ar Canon PhotoStitch, jo AutoStitch algoritmi nespēja savienot visas bildes. PhotoStich to var pielabot ar roku, bet tāpat sanāca baltiem diegiem šūts.

Visas bildes pieejamas saskaņā ar nekomerciālo Creative Commons licenci.


Mans atvaļinājums 2

pirms 4819 dienas ·

Pagaidām neko diži nesokas ar apraksta tapināšanu. Šovakar izrevidēju bildes un saliku Fotoblogā/365 pēdējā mēneša bildes. Tā kā nelielu ieskatu visā pasākumā gūt varat. Bonusā pievienoju bildi (autors Pēteris Caune), kurā esmu attēlots es pats pēc 3 dienu pavadīšanas stepē. Bildēts Ekibastuzas pilsētā, kur atrodas milzonīgas ogļu raktuves. Vēl tur esot augstākais skurstenis pasaulē, bet to kaut kā palaidām garām.
Izlīdis no stepes


Mans atvaļinājums

pirms 4821 dienas ·

Kazahija

Būs vēl teksti un bildes, būs.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020