Lietotu grāmatu iegāde

pirms 3684 dienas ·

Lai arī pēdējos gados grāmatas izlasījis esmu stipri mazāk kā bērnībā un agrā jaunībā, tomēr pāris esmu iegādājies un izlasījis. Taupot budžetu, neizslēdzu arī lietotu grāmatu iegādi, īpaši ja no grāmatas ir nepieciešama tikai saturiskā informācija.

Gribu rekomendēt nu jau pārbaudītu variantu — BetterWorldBooks, kuru piedāvājumā ir pamatīgs katalogs no pašu noliktavas un dažādiem sadarbības partneriem. Savu grāmatu pasūtīju no kādas sadarbības kompānijas ASV, tāpēc saskāros ar šī pakalpojuma būtiskāko mīnusu — piegādes laiku; tas prasīja 44 dienas. Eiropā grāmata nonāca Beļģijā un tad pie manis. Ņemot vērā pastā valdošo bardaku, nevaru garantēt, ka par lietotām grāmatām (norādīts uz pakas) nebūs jāmaksā kāda nodeva, bet vismaz manā gadījumā Latvijas Pasts uzskatīja, ka paka izsūtīta no Beļģijas.

Nesen Tviterī pamanīju arī saiti uz iBook.lv lapu, kura darbojas kā tirgus placis tepat pie mums, piedāvājums gan mazāks, bet pietiekami iespaidīgs. Ja netraucē regulārie lietoto apģērbu piedāvājumi, var pasekot arī Sviesta Cibas komūnām pa_leeto un par_velti, kur ik pa laikam kāds vēlas patīrīt savu grāmatu plauktu.

Savukārt jaunām grāmatām rekomendēju Bookdepository. Vairumā gadījumu (ņemot vērā piegādi) sanāk lētāk kā Amazon. Bieži vien ir atlaides. Vēl var salīdzināt .co.uk un .com cenas pie dažādām valūtām, lai ietaupītu pāris santīmus. Izdevīgākā valūta parasti ir GBP, konvertāciju veicot savā bankā.


Nedaudz sporta

pirms 3892 dienas ·

Aizgājušais marta mēnesis manā dzīvē izcēlās ar to, ka aizvadīju vienu no cītīgāk ievērotajiem treniņu grafikiem savā dzīvē, kopsummā martā fiziskām aktivitātēm atvēlot 22 ar pusi stundas. To skaitā ietilpa telpu futbols, skriešana un velotreniņi. Primārais mērķis ir fiziskās formas iegūšana velobraukšanas sezonai, tomēr ziema atkāpās lēnām un nācās iztikt ar kompromisiem.

Iespējams, nelielu artavu grafika ievērošanai deva treniņu dienasgrāmata Endomondo, tomēr svarīgākais bija iesākt regulāro plānu ar kodēto nosaukumu “trīsreiz nedēļā” un pēc tam jau treniņi paši prasījās – ja kādā no paredzētajām dienām treniņš nesanāca laika apstākļu vai aizņemtības dēļ, ķermenis prasījās pēc slodzes (tie, kas ar sportu nodarbojas, sapratīs sajūtas). Patīkami, ka izdevās iztikt bez nopietnām traumām un pārtrenēšanās.

Runājot par Endomondo, jāatzīmē, ka beidzot ir atradies rīks, kurš no manis neprasa daudz darba aktivitāšu reģistrēšanai, tajā pašā laikā piedāvājot visas vajadzīgās pārskata iespējas (ir arī nevajadzīgās). Turklāt ir iespēja “samērīties” ar sportojošajiem draugiem. Kopā jautrāk. Treniņu ievade izpaužas kā gpx failu augšupielāde vai nelielas formas aizpildīšana. Ir arī programma visām populārākajām telefonu operētājsistēmām (Android, iPhone, Symbian) ar iespēju ierakstīt GPS datus, kā arī ar Bluetooth signālu pārraidītu sirds ritmu (jāiegādājas pulsometra josta ar Bluetooth atbalstu). Es gan parasti paņemu gpx failu no sava Garmin.

Iepriekš ilgstoši biju lietojis tikai adidas running lapu skrējienu uzskaitei 2008. gada pavasarī, kad biju nolēmis pirmoreiz tā regulāri paskraidīt. Šobrīd šī lapa ir transformējusies par produktu ar nosaukumu miCoach, bet vecā lapa arī ir pieejama. Labākās papildiespējas, ko no turienes atceros, bija iespēja pievienot savam kalendāram gatavas treniņprogrammas un sekot to izpildei, kā arī motivējošie “žetoni” par dažādiem sasniegumiem, piemēram, 50 km sasniegšanu.

Lasītāj, tā kā droši velc ārā savas skriešanas kedas, ārā ir pavasaris!


Arī par dāvanām tagad jāmaksā

pirms 3969 dienas ·

Vakar saņēmu pastkastē lapeli no Latvijas Pasta, ka man pienākusi paciņa, par kuru jāmaksā muitas nodeva Ls 2.35 apmērā un (pierakstīts ar roku) + Ls 1.00. Klāt piesprausta veidlapa no muitas ar PVN aprēķinu no summas 20$. Paciņu nebiju pasūtījis, bet bija nojausma par to, kas tur varētu būt.

Vakarā izstāvēju rindu pastā un saņēmu savu paciņu. Iekšā, kā jau biju domājis, pāris suvenīri un ar roku rakstīta pateicība par neapmaksāta darba veikšanu kādā projektā (par to varbūt citreiz). Lai to saņemtu, izrādās, jāmaksā nodokļi valstij.

Kā izrādās, 1 Lats ir par iespēju samaksāt PVN Latvijas Pastā. Tādu naudu prasot arī tad, ja grib komunālos maksājumus veikt (neesmu to pastā darījis, nezinu). Uz manas paciņas bija veikta atzīme “gift”, norādīta vērtība 20$ un sūtītājs stipri vien izskatījās pēc privātpersonas.

Kaut kāda muļķīga sajūta, maksāt nodokļus par neko.

Citējot noteikumus:


Sūtījumi netiek uzskatīti par komerciāliem, ja tie atbilst četriem kritērijiem:
  • tie nav regulāri;
  • tajos ir tikai preces saņēmēja vai viņa ģimenes locekļu vajadzībām;
  • to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem;
  • nosūtītājs tos sūta saņēmējam bez jebkādas samaksas.

Ej tagad pierādi, ka neesi maksājis neko. Turklāt, ja paciņa jau ir pastā, muita jau savu darbu ir veikusi. Atliek tikai maksāt. Kas mainītos, ja sūtītājs nebūtu norādījis preces vērtību?


Darbu plānotājs, kurš strādā?

pirms 4117 dienas ·

Man vēl pagaidām nav izdevies atrast pietiekami ērti lietojamu ikdienas darbu plānošanas sistēmu, kas strādātu. Ideālā gadījumā tam būtu jāuztur vairākus darbu sarakstus, piemēram atsevišķi darba lietām, bloga uzturēšanai, ikdienas saimniecības lietām un iepirkumu sarakstam. Esmu lietojis papīra versiju, bet bieži vien tā negadās pie rokas un nekāda labā pārvaldība nesanāk.

Puslīdz derīga šķita kombinācija no Google Calendar, kurā var tīri labi atzīmēt ikdienas notikumus kopā ar GMail/Calendar integrēto iespēju Tasks (uztur arī manis minētos darbu sarakstus). Problēma ir ar to, ka pati Tasks sistēma ir sasodīti neērti izveidota, grūti pieejama, nerēgojas acu priekšā un netiek iekļauta ikdienas kopsavilkumā, ko uz epastu piedāvā Calendar.

Nesen atradu projektu TeuxDeux, kurš piedāvā uzdevumus pārvaldīt ar šādām papildiespējām.

  • Viss ir ļoti vienkārši – skats ar 5 dienām – šodien +- 2 dienas, var pāriet arī uz citām dienām
  • Uzdevumus var pievienot katrai dienai vai arī bez datuma (someday)
  • Uzdevumu paveicot, to var izsvītrot un tas paliks pie piesaistītās dienas
  • Uzdevumu neizpildot, no šodienas tas pārceļas uz nākamo dienu

Problēma ir tajā, ka tā ir vēl viena lapa, ko apmeklēt. Pagaidām netiek piedāvāta ne Google integrācija (man kā Google produktu aktīvam lietotājam tas patiktu) ne Android aplikācija. Drīz gan tiek solīts API un būs iespēja pašam kaut ko pabakstīt.

Vēl ir iemēģinātas pāris programmas uz telefona. Vispār tīri labi, bet ja dati neglabājas internetā, tad tas nav tas. Pienākot pie datora, īpaši lielas vēlmes kaut ko ar pirkstu bakstīt ekrānā nav.

Ir citi piedāvāti varianti?


Bez interneta

pirms 4247 dienas ·

Līdz ar ievākšanos jaunajā dzīves vietā, kādu brītiņu izlēmu padzīvot bez interneta. Ne jau gluži, atteicos no tā lietošanas, bet tas vairs nav 24*7 pieejams izklaides avots. Galvenokārt izklaides, jo tik svarīgai lietai, kā e-pasts jau sen es lietoju telefonu un operatora piedāvātie 40 MB vai cik tur mēnesī šim nolūkam ir absolūti pietiekami.

Nav gan doma no interneta atteikties principā, taču nav arī vēlme lieki stresot par sasteigtu pieslēgšanos pie pirmā interneta piegādātāja. Manā apkaimē konkurenci nesastāda neviens normāls vidējā līmeņa uzņēmums, tāpēc nāksies izvēlēties no kāda no lielajiem spēlētājiem ar ne visai labo slavu – IZZI vai Lattelecom (optiku nepiedāvā). Nav mana mīļā Balticoma, kurš piedāvāja ļoti stabilu internetu, divu gadu laikā nopietnu šaizīti sataisot tikai vienreiz. Pārējā laikā tas bija pieejams pavisam bez pārtraukumiem. Par to pārliecinājos, mājās hostējot šo te pašu savējo tīmekļa dienasgrāmatu un uzraugot to ar Site24×7 servisu. Bet šīs nu ir tehniskas nianses, par ko nav raksts.

Interneta neesamība sniedz iespējas to nelietot un nepazaudēt savu laiku uz tām muļķībām, ko tas piedāvā. Vienā no pirmajiem vakariem, piemēram, pirmo reizi šogad biju paskriet (lietus netraucēja), pēcāk izdarīju visai daudz mūžīgi atlikto darbu (tiesa, biju pāris reizes nedaudz aizdevies palietot internetu cituviet vai ilgāk uzkavējies darbā).

Internets, protams, pieejams darbavietā, kur tas ir visai svarīgs darba instruments. Nekādu īpašo problēmu ar tā neesamību nav bijis, jo pietiekami daudz lietas ir izdarāmas arī bez tā palīdzības, vienīgi esmu kļuvis nedaudz mazāk sasniedzams saviem draugiem komunikācijai. Bet e-pastus lasu, tā kā sūtiet droši.

Šķiet, ka līdz ar nākamo nedēļu savu eksperimentu mēģināšu piebeigt, jo tomēr ir visai daudz lietu, kas būtu jāpadara ar interneta palīdzību un ir vēl arī citi visai traucējoši faktori. Internets ir pilnīgi un galīgi iesūcies manā dzīvē un šīs divas nedēļas to arī pierāda. varam to saukt par atkarību, bet tikpat labi esmu atkarīgs no elektrības. :-) Pilnībā nelietoju tādas lietas, kā televīzija (Dinamo spēles neskaitās) un stacionārie telefoni.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020