Arī par dāvanām tagad jāmaksā

pirms 3933 dienas ·

Vakar saņēmu pastkastē lapeli no Latvijas Pasta, ka man pienākusi paciņa, par kuru jāmaksā muitas nodeva Ls 2.35 apmērā un (pierakstīts ar roku) + Ls 1.00. Klāt piesprausta veidlapa no muitas ar PVN aprēķinu no summas 20$. Paciņu nebiju pasūtījis, bet bija nojausma par to, kas tur varētu būt.

Vakarā izstāvēju rindu pastā un saņēmu savu paciņu. Iekšā, kā jau biju domājis, pāris suvenīri un ar roku rakstīta pateicība par neapmaksāta darba veikšanu kādā projektā (par to varbūt citreiz). Lai to saņemtu, izrādās, jāmaksā nodokļi valstij.

Kā izrādās, 1 Lats ir par iespēju samaksāt PVN Latvijas Pastā. Tādu naudu prasot arī tad, ja grib komunālos maksājumus veikt (neesmu to pastā darījis, nezinu). Uz manas paciņas bija veikta atzīme “gift”, norādīta vērtība 20$ un sūtītājs stipri vien izskatījās pēc privātpersonas.

Kaut kāda muļķīga sajūta, maksāt nodokļus par neko.

Citējot noteikumus:


Sūtījumi netiek uzskatīti par komerciāliem, ja tie atbilst četriem kritērijiem:
 • tie nav regulāri;
 • tajos ir tikai preces saņēmēja vai viņa ģimenes locekļu vajadzībām;
 • to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem;
 • nosūtītājs tos sūta saņēmējam bez jebkādas samaksas.

Ej tagad pierādi, ka neesi maksājis neko. Turklāt, ja paciņa jau ir pastā, muita jau savu darbu ir veikusi. Atliek tikai maksāt. Kas mainītos, ja sūtītājs nebūtu norādījis preces vērtību?


Vardene.lv — lokalizētāju viki

pirms 4652 dienas ·

Vardene.lv logo

Atvērtā pirmkoda aktīvisti un brīvprātīgie lokalizētāji Raivis Dejus (Firefox lokalizācija) un Viesturs Zariņš (OpenOffice.org lokalizācija) ar domubiedriem izveidojuši viki vietni, kur tiek koordinēta dažādas programmatūras un aparatūras lietotāja saskarnes lokalizācija.

Pagaidām lielākie projekti, kas šeit tiek koordinēti, ir Firefox, OpenOffice un Linux distributīvi un darbvirsmas.

Lokalizēti tiek ne tikai brīvās programmatūras projekti, laipni tiekot gaidīt arī citu projektu autori. Piemēriem norādīšu Wordpress, iPhone, DreamBox, Drupal Autoru mērķis ir apkopt latviski iztulkotās saskarnes un nodrošināt, lai tulkojumu uzturēšana notiktu koordinēti.

Pašam man laiks savest kārtībā to, ko esmu iesācis textpattern un pixelpost lauciņā. Tā ja.


Google Chrome palaišana uz Ubuntu ar WINE

pirms 4787 dienas ·

Pirms kāda brīsniņa Google palaida tautās savu gara bērnu – pārlūku Google Chrome, iesākuma tikai uz Windows sistēmām. Tā kā darbā izmantoju Ubuntu, tad man atlika vien gaidīt, kad būs arī versija minoritātēm. Vai arī, kamēr kāds pielauzīt to visu strādāt uz WINE.

Nu un tad lūk kāds to ir izdarījis. Instrukcija, lai panāktu šo efektu:

 1. Pārliecināmies, ka ir uzstādīta jaunākā (šobrīd 1.1.4) WINE versija (tajā ir vairāki labojumi speciāli Google Chrome). Instrukcijas Debian veidīgajiem, toskait Ubuntu ir šeit.
 2. Novelkam no šejienes instalāciju.
 3. Izpildam komandu wine chrome_installer.exe un sekojam vednim.
 4. Aizveram tos Google Chrome logus, kas izlec (tie nestrādā kā nākas)
 5. Palaižam Google Chrome ar šādu komandu: wine ~/.wine/drive_c/windows/profiles/$USER/Local\ Settings/Application\ Data/Google/Chrome/Application/chrome.exe --new-http --in-process-plugins

Rezultāts ir kā parasti ar WINE manā līdzšinējā pieredzē – viss daudzmaz strādā, pārlūks ir kaitinoši lēns, pilns ar vizuāliem gļukiem un neatbilstošiem fontiem. Gaidām ar maisu oficiālo Linux versiju. Baumo, ka arī uz Mac OS X varot šādā veidā palaist.

Un lūk rezultāts vizuālā formā:
Google Chrome uz Ubuntu


Adobe AIR uz Linux

pirms 4944 dienas ·

Pašās marta beigās Adobe paziņoja par sava produkta AIR alfa versijas izlaišanu Linux videi. Adobe AIR ir jauna platforma dažādu darbvirsmas lietotņu izstrādei un patiesībā tas viss ir kaut kas tāds, kur kopā sajaukts Flash, tīmekļa un darbvirsmas lietotņu elementi. Šodien ņēmu un pamēģināju to zilo brīnumu.

Lai uzstādītu – jādodas uz attiecīgo Adobe Labs lapu un jānovelk attiecīgais bin fails. Pēc tam konsolē jāiebaksta attiecīgās komandas:

chmod +x adobeair_linux_a1_033108.bin
./adobeair_linux_a1_033108.bin

Tad jau palaižas grafisks uzstādīšanas vednis, kur jāspiež tikai next, next finish. Protams, ar plika AIR uzstādīšanu prieki mazi. Jāsameklē kādas noderīgas AIR lietotnes.

Pēdējā laikā ir aktualizējusies Twitter lietošana, tāpēc viena no izvēlēm varētu būt kāda Twitter klienta uzstādīšana, piemēram twhirl. Te arī viena bildīte ar twhirl un fonā dalu no Ubuntu Hardy Heron ekrāntapetes. Tas rāmītis apkārt logam ir tikai ekrānšāviņā, dzivē tādas lietas nav. Ticiet uz vārda.

Un nu par negatīvo. Kaut kā nedroši tas viss darbojas. Minimizējot šo logu, es pazaudēju iespēju dabūt to atpakaļ. Nākas nobeigt procesu un palaist par jaunu. Vienu citu AIR lietotni neizdevās uzstādīt, jo tā ir veidota jaunākai AIR versijai, kura vēl uz Linux netiek piedāvāta. Visādi citādi labi integrējas darbvirsmā. Pat logi staipās un galertojās.


Blue Proximity

pirms 4961 dienas ·

Šodien izdomāju, ka man noderētu tāda lieta kā USB Bluetooth dongle kompīšiem, kuriem nav iebūvēta Bluetooth karte, proti, visam manam kompīšu parkam. Vecais labais sauklis – nav vadu, nav problēmu. Tādam sīkumam gar interneta veikaliem nekrāmējos, lai gan tā ir vieta, kur parasti iepērkos. Par 8 Ls tiku pie tāda izmēros pamaza bezvārda USB puļķa.

Blue Proximity logo

Darbā Ubuntu Likuks uzreiz neatpazina, bet tad atcerējos, ka pats taču bluetooth servisu atslēdzu kā nevajadzīgu. Pēc servisa palaišanas viss aizgāja un sāku apgūt darbības principus. Klejojot pa informācijas kanāliem, uzdūros raksta nosaukumā minētajam projektam. Ubuntu lietotāji saka savam kompim: sudo apt-get install blueproximity, Vindou lietotāji atpūšas.

Blue Proximity ir strīdīgas lietderības rīks, ar kura palīdzību no jebkuras ar Bluetooth aprīkotas iekārtas var radīt identifikācijas karti savam kompītim. Proti, pēc uzstādīšanas nokonfigurējam programmu, lai tā sazinās ar printeri, kuram ir bluetooth pieslēgums. Brīdi, kad mēs paņemam un aiznesam printeri uz citu ofisa kabinetu, mūsu kompītim palaižas ekrānsaudzētājs un ekrāns ir noslēgts. Protams, printeri varam aizvietot ar telefonu vai bluetooth brīvroku austiņām un, ejot pusdienās, kompītis pats pratīs noslēgties un pārnākot atkal pieslēgties.

Dažas filozofiskas domas un piefiksējumi:

 • Visu laiku jātur aktīvs Bluetooth, tas nedaudz ēd akumulatoru. Bet, ja jau tiek izmantota kāda cita iekārta, tas varētu būt mazsvarīgs sīkums.
 • Nedaudz gļuko tas viss. Attāluma noteikšanas funkcija vai ķīniešu dzelži, bet tas nolasitais attālums ir visai mainīgs. Un vēl gadījās visādu kļūdu paziņojumus dabūt.
 • Softs ir viltīgs. Izraujot USB puļķi, kompītis tiek noslēgts un klāt tiekam ar paroli. Ja telefonam izslēdzam bluetooth, softs to pamana un atslēdz savu funkcionalitāti. Baterijas izraušanas testu nemēģināju :)
 • Kompim varam tikt klāt arī bez identificējošās iekārtas. Ievadam paroli un voila. Atliek tikai noteikto sekunžu laikā nopauzēt programmu, lai atkal nenoslēdz ekrānu.
 • Rīks iepatikās, aiz lielā prieka jau pat iztulkoju daļu lietotāja saskarnes.

Atnācu mājās, palaidu Vindou, šis draiverus tam puļķim neatrada. Fui.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020