thesixtyone maina skatu

pirms 4290 dienas ·

thesixtyone moto

thesixtyone ir viena no legālajām interneta mūzikas lapām, kur bez maksas pieejami jauno mūziķu veikumi, cerībā gūt kādu popularitāti un cerot iet The Arctic Monkeys ceļu, kuri savu popularitāti sākotnēji guva tieši internetā.

Pēc last.fm kļūšanu par maksas pakalpojumu Latvijā, tā arī īstu aizvietotājlapu tam neatradu. Vienu brīdi tā bija šī pati thesixtyone (nosaukums par godu Route 61, kam ir liela nozīme ASV mūzikas industrijas vēsturē), bet kaut kā līdz galam neiepatikās. Atmetu lietošanu, līdz atkal pirms pāris dienām pievērsos.

Jaunajā skatā mums tiek piedāvāts pilns pārlūka ekrāna režīms. Nu ko es te stāsti, paši redziet. Iespējams, daudziem nepatiks, bet man liekas, ka galīgi der. Tāds kā ballītes mūzikas atskaņotāja režīms sanāk. Ja nepaņem sadaļu, kur publicējas jaunās dziesmas, tad tik bieži nemaz nesanāk iegrābties ar neklausāmiem gabaliem :)

Vārdu sakot, rekomendēju pamēģināt. Tiesa, mūzikas visām gaumēm šeit nebūs.


last.fm offline eksperiments

pirms 4610 dienas ·

Labi, atzīšos, virsrakstā esmu samelojies — bez interneta pieslēguma tas, par ko vēlos pastāstīt, jums neizdosies.

Tātad, visiem zināmais last.fm serviss, ko esmu atzinis par labu esam, uz vietas nestāv. Savās laboratorijās viņu veiklie programmētāji radījuši rīku Boffin. Tā ir programma, kas apvieno tavu esošo mūzikas kolekciju ar last.fm rīcībā esošajiem metadatiem. Protams, šobrīd viss ir bērna autiņos, bet ideja man iepatikās — lietoju jau otro vakaru.

Zemāk redzamais logs strādā šādi — manā mūzikas kolekcijā ir atrasti skaņdarbi, kas atbilst šādām iezīmēm, no kurām es kā ar filtru esmu izvēlējies vairākus, ko tad nu arī man piedāvā klausīties. Vienkārši. Tā ir vecā labā “shuffle” funkcija ar papildus filtriem, kurus uzstādot, nav lieki jātērē laiks.

Boffin saskarne


Otrais skats uz Songbird

pirms 4710 dienas ·

Šis būs ieraksts saistībā ar maniem meklējumiem mūzikas atskaņotāju frontē. Es joprojām esmu kvēls WinAmp atbalstītājs un lietoju to ar klasisko izskata tēmu. Vecās labās pārbaudītās lietas, ne velti tautā ir iegājis teiciens “dīdžejs Vinamps”. No modernajām lietām lietoju arī iebūvēto mūzikas bibliotēku, jo tā strādā ātrāk. Bet kaut kā tomēr ir radusies pārliecība, ka Vinamps savā attīstībā ir iestrēdzis. Zinu, ka ir cilvēki, kas uzskata, ka Vinampu lieto tikai senili penši.

Lai nu kā, pirms kāda laika iemēģināju Apple iTunes. To vispār pirmoreiz sāku lietot pēc iPod Nano iegādes (tagad sūbē plauktā), bet kaut kā neiepatikās, tāpēc neturpināju lietošanu. Bet pirms kāda laika tomēr neskaidras motivācijas dzīts pamainīju uz noklusēto mūzikas atskaņotāju.

Problēma ar to, ka uz Windows tas ir ārkārtīgi lēns, startēšana notiek nežēlīgi ilgi un tad vēl visi tie DRM ierobežojumi, kas mēdz uzpeldēt. Nu galīgi nepatīk. Bet tas jau vairs nav par tēmu.

Nesen darba kolēģis ieminējās par Songbird, kuram tagad iznākusi 1.0 versija, tātad stabilais laidiens. Savulaik jau šo atskaņotāju aplūkoju, kad tas bija zaļas betas stadijā. Balstīts uz Mozillas XULRunner tehnoloģijas, tas ir veidots pēc iTunes līdzības, turklāt saprot gan iTunes bibliotēku (lai vieglāk migrējas), gan iPod. Klāt ir visādas sociālās lapas ar papildus informāciju par atskaņoto dziesmu, iebūvēts tīmekļa pārlūks (priekš kam?), last.fm atbalsts, sasaiste ar Vikipēdiju, YouTube, Google un Flickr (saistītas informācijas ieguvei; čau semantiskais tīmekli!) un citas figņas. Un tur ir vēl. Daudz kas.

Bet pats galvenais – NEBREMZĒ. Aizņemtā atmiņa aptuveni vienāda ar iTunes (tātad daudz – 120MB, Winampam ap 20MB). Lai gan šobrīd pie RAM moduļu cenām tas nav būtiski.

Tālākam ieskatam kāds ekrānšāviņš.
Bildes no Flickr Kings of Leon biogrāfija Koncerti - mēs esam laukos Starta lapa


Klausies last.fm savā telefonā

pirms 4798 dienas ·

mobbler shēma

Vakar atklāju tehnoloģiski interesantu un samērā ērtu veidu, kā klausīties mūziku. Proti, Symbian programmiņa mobbler ir attīstījusies tiktāl, ka spēj straumēt mūziku no last.fm servisa. Smuki darbojas pat skaļuma regulēšanas pogas. Tad nu arī uzzīmēju aptuveno tehnoloģiju shēmu no last.fm līdz savām ausīm. Šodien gan darbā radās problēmas ar pārlieku buferošanos, bet mājas bezvadu tīklā viss darbojās labi. Varēju pat datoru izslēgt. Pie redzamākajiem mīnusiem būtu jāpiemin tas, ka visai ātri nosēžas akumulators.

Protams, joprojām var klausīties mūziku telefona standarta atskaņotājā un mobbler tās sūtīs uz last.fm servisu vēsturiskiem ierakstiem. Tas pats notiek arī, atskaņojot last.fm radiostacijas.

Un vēl – programma ir pieejama skaistā latviešu valodā, pateicoties Pēterim Caunem.


NIИ iet Radiohead pēdās

pirms 4984 dienas ·


Slavenie zāģētāji Nine Inch Nails iet Radiohead pēdās, izlaižot savu jauno albumu bez ierakstu kompāniju līdzdalības. Te nu tas ir: Ghosts I-IV. Tiesa, viņi nedaudz piebremzē un par brīvu bittorrent tīklos izplata tikai 9 no albuma 36 dziesmām. Līdzi dod arī PDF grāmatiņu. Par 5$ piedāvā pilnu albumu un kārumniekiem tiek arī cietās kopijas. Nākotne ir klāt?

Aizmirsu vēl piebilst, ka visa mūzika ir licencēta ar Creative Commons nekomerciālo variantu, kas ļauj ar to brīvi dalīties.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020