Amazon Kindle iesācēja padomi

pirms 4315 dienas ·

Pirms neilga laika kļuvu par Amazon Kindle īpašnieku. Dalīšos ar pieciem fiksajiem padomiem, kā pilnvērtīgāk izmantot iekārtas iespējas.

  1. Pavisam droši var iegādāties lētāko – ar reklāmām subsidēto “Kindle with special offers”, jo Latvijas teritorijā šie Amazon piedāvājumi nav spēkā, tāpēc brīžos, kamēr netiek lasīti teksti, reklāmas nemaz netiek rādītas (to vietā visai neitrālas bildes). Iespējams, tas mainīsies brīdī, kad Amazon sāks mūs uzskatīt par normālu Eiropas valsti un piedāvās savu subsidēto 3G pieslēgumu (nekādas mēneša maksas). Tieši tāpēc arī pagaidām nav jēgas iegādāties 3G versiju, jo pārklājums šeit nedarbojas. Šīs reklāmas var novākt, veicot Kindle “jailbrake”, tomēr pagaidām tas jaunākajai versijai nav iespējams.
  2. Latviešu valodas vārdnīca. Paldies darbīgajiem tautiešiem. Kindlei līdzi nāk arī ļoti labas Oksfordas skaidrojošās vārdnīcas, tomēr vairumam lietotāju labāk patiks tulkojošā latviešu-angļu vārdnīca.
  3. Kindle epasta lietošana – uz reģistrēto Kindle epastu, nosūtot Word dokumentu, PDF failu, kādu no citiem atbalstītajiem formātiem, Amazon to nogādā uz Kindle iekārtu ar pāris minūšu aizturi.
  4. Readability un nosūtīšanas iespējas uz Kindle. Domājams, ka liela daļa jau zina, kas ir Readability – serviss kurš piedāvā no jebkuras tīmekļa lapas (vēlams, lai tā būtu (bloga) ieraksta formā) izvilkt pamattekstu, noformēt to lasīšanai un noslēpt visu, kas neattiecas uz pamata saturu. Es to izmantoju Google Chrome spraudņa formā. Līdz ar Kindle iegādi atklāju iespēju ar vienu diviem klikšķiem (vai vienu taustiņu kombināciju – Ctrl+Shift+K) nogādāt šādi noformēto rakstu tieši uz savu lasāmrīku.
  5. Elektroniskās grāmatas latviski ir resurss ar iespaidīgu apjomu ar lasāmvielu. Jasaka gan uzreiz, ka (lielai) daļai grāmatu ir autortiesību statusa problēmas, bet ir arī pietiekami daudz darbu, kuriem šis termiņš ir beidzies.

Ja prātā vēl kāds vērtīgs padoms, atstāj to komentāros.


Canon 40D

pirms 5406 dienas ·

Šodien savā īpašumā guvu jaunu (mazlietotu) fotoaparātu – Canon 40D. Vispār par lietas apstākļiem stāsts būs vēlāk (aptuveni mēneša) un lielai daļai lasītāju varbūt pat interesanti, bet šis bija ļoti labs brīdis (jā, zinu, valstī krīze) kad apmierināt seno vēlmi nomest vienu nulli no fotokameras nosaukuma. Skan laikam baigi sarežģīti un mīklaini, bet tā vajag.

Šis nebūs nekāds tehniskais apraksts un analītisks izvērtējums, jo es no tā neko nesaprotu. Nu vismaz ne tik daudz, lai spētu sakarīgi izvērtēt. Un to arī nevajag, jo visi tāpat pēc šīs informācijas pratīs aiziet uz DPReview, PBase vai FredMiranda. Šeit būs par emocijām.

Zinu, ka 40D nav tas latest and greatest no Canon šajā kameru segmentā, bet tas ir visai mazsvarīgi. Pēcnācējam 50D ir tik vien kā kvalitatīvāks displejs (VGA izšķirtspēja) un pāris lieki megapikseļi. Nu un protams visādi sīkumi.

Pirmā, svarīgākā lieta, ko sajūt, pārejot no 400D ir kameras izmēri un satvēriens. Lai arī kamera ir smagāka, to noturēt ir daudz vieglāk, jo ir, kur uzlikt visu plaukstu. Nākamā lieta – par puscollu lielāks displejs, kura dēļ gan kontroles pogas tiek nodzītas malā, daudz gan nekaitējot lietošanas ērtumam.

Kopš 350D laikiem šajā sērijā vairs nebija divu displeju tehniskās informācijas rādīšanai – visu lika uz viena lielā, gaišā displeja. 40D un citiem sērijas modeļiem korpuss ir pietiekami liels, lai tur atrastos vieta arī otram, monohromatiskajam displejam ar tehniskajiem datiem. Akumulatoru taupa, plusiņš.

Uzlabojams jūtams arī slēdža (tas, kas tur iekšā tos aizkarus virina) darbībā. ja 400D tur skaļi klaudzināja atsperes dzīts mehānisms, tad šeit viss notiek klusāk un žiperīgāk ar mikromotora palīdzību.

Visas izvēlnes un pogas samērā ātri apgūstas, tiek atklāts, ka vairs nav jālieto 2 pogu kombinācijas, ka 400D laikos, lai manuālajā režīmā mainītu vienu no parametriem.

Mulsinošais jautājums – kāpēc ieslēgšanas/izslēgšanas poga ir tik sīka. Salīdzinot ar 400D, man tik žigli ieslēgt aparātu neizdodas. Prakses trūkums?

Miljons citu sīkumu, kas ir labāki, šeit vairs netiks uzskaitīti. Basta.

Tagad vien atliek gaidīt , kad es jums izklāstīšu raksta ievadā uzsākto mistēriju.


Plantronics Voyager 855

pirms 5568 dienas ·

Sveiks, dārgais lasītāj, sen neko neesmu rakstījis. Sākšu ar lirisku atkāpi no temata. Tas ir dažādu iemeslu dēļ – pāris nopietnas lietas dzīvē notikušas. Pabeigts plānotais minimums izglītībā – iegūts maģistra grāds, jauns dzīvoklis (īrēju) un līdz ar to komplektā nākošie pavērsieni. Nu jā – vēl tam visam klāt arī nevēlēšanās veidot pārāk īsus rakstus. Pāris teikumi parasti tiek sagāzti Twitterī, kas parādās arī lapas labajā malā, kur gan mēdz iejaukties arī kāda sarakste ar citiem servisa lietotājiem.

Pietiks spamot, uzrakstīšu par vienu no jaunākajiem ieguvumiem – Plantronics Voyager 855 bluetooth stereo austiņām. Pirkums pats bija samērā impulsīvs, jo tās bija pirmās, kuras apmierināja manas prasības. Vēlme bija pēc ausu kanālā iebāžamām austiņām, turklāt stereo variantā, lai varētu klausīties mūziku. Vecais labais iPod Nano līdz ar to varētu tikt laists pensijā. Jā, un arī izmēram bija nozīme.

Plantronics Voyager 855

Iegādātas tika eBay, jo līdz mums vēl tas brīnums nav atceļojis. Piegādes laiks parastais. Komplektā lādētājs ar normālu cilvēku un britu elektrības kontaktu (uz GPS iegrābos uz tikai britu kontakta; ir gan pieejami konvertori par pāris Ls), varot arī caur USB lādēt. Komplektā arī dažādu izmēru ausu ieliktņi, uz ausīm kabināmie.

Uzlādējās visai ātri, izlādējis vēl neesmu, jo šovakar tikai esmu lietojis.

Par lietošanu – ir ok, ļoti viegls. Ar otru ausi savienojas ar vadu, kas ir noņemams, ļaujot izmantot to kā vienkāršu brīvroku sistēmu. Ar velosipēdu braucot ir visai bīstami aizbāzt abas ausis, turklāt ar ausu kanāla variantu skaņa ļoti labi bloķējās.

Uz korpusa pieejamas 2 pogas un skaļuma regulēšanas slēdzis, ar ko var arī pārslēgt uz nākamo dziesmu. Zvanu var pieņemt, atbīdot to detaļu kā redzams Googlē nospertajā attēlā. Labi integrējas ar Nokia E51, visas pogas strādā.

Skaņas kvalitāte šķiet OK, lai arī ar manu muzikālo dzirdi diez vai ko plašāk varētu pastāstīt, man arī iPod klasiskās austiņas šķita labas un īsti nesapratu kritiskos komentārus. Bluetooth saite darbojas labi, lai gan aizejot lielākā attālumā, parādās skaņas fragmentāri zudumi, kas ir normāla parādība.

Neesmu vēl pamēģinājis, cik ērti ar to ir aktīvi darboties ar sportu (skriet, braukt ar velo). Patiesībā, skrējis neesmu dikti sen – bija jāraksta maģistra darbs, tad sākām spēlēt futbolu un pavairāk braukt ar velosipēdu, līdz ar ko fiziskās aktivitātes bija pietiekami. Bet ausīs turas pietiekami stabili.

Edīte: Bīstami tomēr braukt ar abām aizbāztām ausīm – vispirms gandrīz pakļuvu zem ātrās palīdzības riteņiem, pēc tam nepamanīju kolēģi, kas gāja pa ielu (tas gan ir mazāk bīstami).


Pirmais vecis ciemā - Nokia E51

pirms 5776 dienas ·

Šodien apgādāju sevi ar jaunu spēļmantiņu darbarīku. Nokia E51 (black steel versija) – nesen tautās palaistais Nokia viedtelefons. Aprakstus un apskatus meklējiet paši. Telefonam ir visādi zvaniņi un svilpītes, bet gluži tas netraucē. Ja tos nelieto, baterija turot dienas 14. Aktīvi lietojot, gan jau, ka var izlādēt dienas laikā :)

Nokia E51

Par izvēli. Vecais telefons – Nokia 6021 pamazām mira nost. Korpuss bija nodriskāts, zvana un modinātāja signāls nedarbojās un vispār viss bija slikti. Meklēju diezgan ilgi, bet prasībām īsti neviens neatbilda. Prasības bija Wifi, sakarīgs baterijas darbības laiks, pārējās lietas bija nesvarīgas. Dizianiski šis ķieģelis likās pieņemams un visādi citādi arī. Bija neliels periods, kad radās vēlme iegādāt iPhone, bet dažādi iemesli šo vēlmi mazināja. Interesants būtu kāds OpenMoko vai Android platformas telefons, bet uz to ir vēl jāpagaida, tāpēc arī pieturējos pie ierastās reliģijas.

Iespaidi. Pirmie iespaidi pozitīvi. S60 platforma ir vizuāli pievilcīga un visai žiperīga. Ar bezvadu tīkla pieslēgumu darbojas ātri. Iebūvētais pārlūks ir visai lielisks – ver vaļā lapas pilnā izmērā, atbalsta freimus (svarīgi!). Uzliku arī Mini Opera, bet tas likās lēnāks un mazliet neērtāks (neintegrējās arī sistēmas vizuālajā tēmā). Bet uz GPRS/EDGE sēžot kilobaiti ir jāskaita. Vēl uzliku jaunāko Gmail aplikāciju. Darbojās labi.

Kas vēl? Uzliku Pētera pieminēto fring. Testa zvans uz GoogleTalk tīklu sanāca un otrā galā skaidri varēja dzirdēt manus lamuvārdus. Vienīgais mīnuss – tā aplikācija palīdz sēdināt bateriju.

Vēl citi iespaidi – viss ir smuki nostrādāts, iespējas daudz. Tramvajā braucot, klausījos radio un saliku katrai nedēļas dienai atšķirīgu modinātāja laiku. Modinātāju vispār var likt tā kā kalendārā atgādinājumus. Vēl ir vesela kaudze ar iespējām, par kuru darbību neesmu pārliecināts un tās vēl jākonfigurē.

Nākamais solis – pieslēdzu pie kompja ar līdzi nākošo USB vadu. Nokia ir atjaunojuši savu PC Suite (pēdējoreiz lietoju sen). Ir patīkamāk. Nokia Music Manager arī izskatās labi nostrādāts un ar iespējām nepārbāzts. Māk atrast mapēs mūzikas failus, pārspiest mobilo telefonu formātā, atskaņot tos un sadzīt telefonā.


Sennheiser HD205

pirms 5802 dienas ·

Sennheiser HD205

Iegādāju šādas te ausis. Skan, izolē fona trokšķus labāk kā manas vecās Philips ausis.

Sennheiser HD205

Ak jā, sveicieni arī citiem Mārtiņiem vārda dienā.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020