Joby Gorillapod SLR-Zoom

pirms 5338 dienas ·

Kas pie joda ir Joby? Un kas vēl par mērkaķiem? SLR un Zoom vēl tā kā būtu puslīdz skaidrs.

Joby ir amerikāņu kompānija, kas nodarbojas ar visādām figņām, to skaitā viņi ir izdomājuši, patentējuši un masveidā ražo Gorillapod fotostatīvus. Kas tad tur tik īpašs? Īpašs ir tas, ka šie viegli līdzi nēsājamie mini-statīvi ir uzstādāmi jebkur. Mežā, pļavā, parkā, metro, uz ielas, akmeņainā gravā vai piekrautā garāžā. Statīva kājas sastāv no lokāmiem un grozāmiem posmiem, kas diezgan stingri saglabā savu formu. Gumijas apdare neļauj nekur aizslīdēt. Kājas var aptīt ar stabu, koka zaru, tilta margu un cerēt, ka noturēs to tavu velnišķīgi smago, dārgo spoguļkameru – īstas ticības jau tomēr nav. Šis verķis ir saņēmis balvu par inovāciju nozarē.

Locītavas tuvumā

Šis te mērkaķis nāk 3 paveidos – parastajā, SLR un SLR-ZOOM versijā, kas atšķiras ar savu izmēru un maksimālo noturamo svaru – attiecīgi 275g, 800g un 3 kg. Mazākajām versijām ir vēl grozāms kakls, bet lielajai var uzskrūvēt profesionālu statīva galvu (skrūves pāreja iekļauta), kuras gan man nav.

Mana izvēle bija SLR-Zoom versija, jo citas izvēles nebija.

Stalts kā priede

Kur tad dabūt šo te mantiņu? Paši Joby uz Latviju laikam pat nesūta. Taču ir tāds iknedēļas fotoideju žurnāls kā Photojojo, kuram ir savs veikaliņš, kurš par papildus 10$ sūta arī uz Latviju. Kopā 65$ izmaksāja. Par 10% lētāk kā mūsu pašu Pasūti.lv.

Tiesa, piegāde ilga 4 nedēļas, ziņkārīgais Deutsche Post pat bija ielūrējis iekšā un pēc tam ar savu izolācijas lenti visu sapakojis atpakaļ. Atkal pārsteigums no Amerikas mārketinga – līdzi iedota sūkājamā konfekte uz kociņa.

Izmērs, salīdzinot ar mobilo telefonu

Ko tad ar šo te var iesākt? Tas ir pietiekami mazs, lai iemestu somā un vazātu visur līdzi. Otrām kārtām – to var nolikt augstumos un vietās, kur nevarētu citus ministatīvus. Citas idejas meklēt Flickr grupās vai domāt pašam.


Obligātais fotoblogs

pirms 5416 dienas ·

Sakarā ar jaunā foto aprīkojuma iegūšanu nevarēju palikt kaunā un bija jābliež augšā fotoblogs. Lai arī Flickr tagad piedāvā 100MB bezmaksas upload mēnesī, tas tomēr nav tas kā pašam savs fotoblogs. Protams, šis tas figurēs arī Flickr kontā, bet šeit likšu īpaši izlasītus kadrus.

Te nu tas ir – Aizmiga fotosadaļa. Pirmās bildes ieliktas testa nolūkiem un var neatbilst aprakstam “īpaši izlasīts kadrs”.

Sadaļa darbojas uz Pixelpost dzinēja – pāris līki PHP skripti tur ir. Kaut kas tu nestrādā ar latviešu garo burtu “ā”. Izskatās, ka datubāzē viss tiek saglabāts kaut kādā dīvainā formātā, kas tiks saukts par UTF-8, bet nepavisam pēc tā neizskatās. Vajadzēs pieķerties un salabot.

Tas gan ir tikai viens no iemesliem, kāpēc sadaļā rakstīšu angļu valodā. Citi iemesli vienkārši ir :)

Kāpēc Pixelpost un ne Shmiga Gallery? Galerija vairāk domāta pasākumu bilžu publiskošanai. Tas arī viss.


Crumpler Daily L

pirms 5416 dienas ·

Šoreiz par vēl vienu pirkumu pirms-Ziemassvētku iepirkšanās drudzī.

Reizē ar iepriekš minēto Canon EOS 400D iegādi apgādāju sevi ar ērtu somu, kur to visu elektronisko draņķību vazāt. Prasības bija – nodalījums 14-15” laptopam un SLR izmēra fotokamerai. Kā jau kārtīgs mugursomas nēsātājs, protams, acis metu uz dažādiem mugursomu variantiem, figurēja Lowepro CompuTrekker AW, iegādājama tepat Latvijā, arī Elkor bodē par pieņemamām naudiņām. Pozitīvi likās vārdi “all weather” un ērti pārkārtojamās kabatiņas. Tomēr neptika faktors, ka šī soma pa gabalu bļauj – “manī atrodas foto inventārs štukas vērtībā, nez kāpēc tas neuzmanīgais saimnieks mani nemaz arī nepieskata”.

Principā šajā brīdī ir jāvaino mxz ar savu pusgadu veco rakstu Somas visiem, kurā varen spēcīgi tika noliktas faggot-style laptop somas (pusgadu biju lepns tādas īpašnieks) un šķērsām pār plecu nēsājamās fotosomas (It’s me, me!).

Atpakaļ pie tēmas. Iepazinu tādu somu tipu kā pastnieka soma – messenger’s bag. Latvijā nekut neko pieņemamu atrast nevar. Izmalu Alfas somu veikalus, Elkor Plazza. Visur vieni Samsonite koferi, Lowepro kantaini melnie brīnumi, ādas diplomāti un tamlīdzīgi. Vienu brīdi aizdomājos par Camel Active (ir veikals Alfā un uz Kr. Barona ielas) – bija labas pleca somas un mugursomas pat ar nodalījumu laptopam, ārēji izskatīgas, bet kaut kas pietrūka.

Mxz minētajā rakstā rekomendējās 2 ražotāji, Latvijā nezināmi. Timbuk2 ar Amerikas veikaliem un 50$ piegādes izmaksām un Crumpler. Klumplerim veikals atradās Čehijā, no kurienes nonācu līdz Crumpler Europe ar jau pieņemamāku 20 eiro piegādes cenu. Atkājās arī, ka ir veikals Igaunijā – Fotex, tiesa viņu mājas lapā ir ierobežots klāsts Crumpler preču.

Manām prasībām atbilda Crumpler Daily sērija. ņēmu rokā lineālu un pārmērīju savu Dell Latitude 505. Manējam līdz ar nagiem derēja The Daily L. Izvēle krita uz “Grey/Black/Mustard” krāsu gammu un pasūtījums tika veikts. Sagadīšanās pēc paka pienāca vienā dienā ar EOS 400D iegādi. Tā kā piegāde no Eiropas Savienības valsts, nekādu nodokļu. 6 dienas no pasūtījuma.

Pāris dienas pastaigājot, rodas jau pirmie iespaidi – par laimi pozitīvi. Soma ērta, var ielikt laptopu, fotokameru (lai gan EOS 400D kopā ar 17-85 lika pārkārtot noklusēto foto nodalījuma izkārtojumu). Foto nodalījumu var izņemt un tā vietā ielikt aptuveni kasti alus. Tiesa, izņemot to ārā, somas dibengals ir visai vāji polsterēts, tāpēc, ieliekot šīs 20 pudeles alus, nevarēs to tā vienkārši no pleca sviest nost. Milzum daudz dažādu kabatiņu. Iebāzu iekšā 3-kāju statīvu un pat nepamanīju, ka tas tur ir. Jāsaka gan, ka soma nav īpaši maza – tā ir tikai uz pusi mazāka kā standarta alus kaste. papildus fīča – “3rd leg stabiliser” – kas ļauj to izmantot arī braucot ar velosipēdu – soma stabili turas uz muguras (teorētisks spriedelējums – pavasara velosezona vēl nav atklāta).

Nobeigumā nocitēšu fragmentu no līdzi iedotā bukletiņa:

Crumpler always gives you more. Functional, faster fitter, finer, fresher – like the six million dollar man we pack it all in. Crumpler bags are designed from the inside out and back inside again. IN the inside they organize their chaos – on the outside they make even the ugliest bastard look sexy fine all the time. Crumpler bags love you, keep you warm at night and hold all your gear tight.


Canon EOS 400D

pirms 5422 dienas ·

Mjā, kas to būtu domājis. Lai gan Ziemassvētku noskaņa man ir aptuveni kā Grinčam, tomēr esmu sevi iepriecinājis ar pāris pirkumiem (tiesa gan plānotiem un bez jelkādām Ziemassvētku akcijām).

Tad nu vakar beidzot tika kārtīgi notērēts nopelnītais biezais rublis un iegādāts Canon EOS 400D aparāts. Apmēram mēnesi (vai pat vairāk) tika malti cauri dažādi apskati, forumi un komentāri, ilgi svārstījos starp lētu Pentax variantu, apskatīju Nikon ražojumus, bet galu galā paliku pie Canon. Iepriekšējais foto rīks bija Pana-Pana FZ4, kurš izcēlās ar labu optiku (w00t, tur Leica atļāva uzdrukāt savu nosaukumu), bet bija šaušalīgi lēns.

Ilgi un dikti tika pētīta arī komplektācija, kādu izvēlēties. Budžets tika staipīts nu pavisam dikti, forumu ietekmē apsvēru pat kādas L sērijas lēcas iegādi (17-40 F4 L figurēja). Kit objektīvu negribēju ņemt, jo biju pieradis pie Pana-Pana attēla stabilizatora un par robu ātrākā stikla. Vēl gudri vīri mēdza teikt, ka priekš 10Mpx šis objektīvs vairs nav tas, kas tas bija EOD 300D laikos uz 6 Mpx, kad tas saņēma labas atsauksmes. Beigu beigās nācu pie prāta un L klases lēcu nepaņēmu. Paņēmu EF-S 17-85 4-5.6 IS – lietotāju slavēto, apskatnieku pelto objektīvu. Bija mani sabaidījusi apskatnieki ar sliktam atsauksmēm par optikas uz konstrukcijas kvalitāti, bet laikam jau tas ir viņu maizes darbs – iesmērēt kaut ko no L sērijas. Lai nu kā, labas bildes jau vairāk atkarīgas no tā, kas fotoaparāta aizmugurē, nevis priekšā.

Lai biezo rubli efektīvāk iztērētu, veicu vienkāršu summēšanas operāciju un pēc tam veicu salīdzināšanas darbību un secinaju, ka par to pašu naudu vēl var iegūt pāris zvaniņus un svilpītes, ja ņem visu pasākumu uzreiz – tobiš – tika paņemts advancētais EOS 400D KIT – kameras korpuss, EF-S 17-85 un BG-E3.

Kas, pie dižskābarža koka figūriņas, ir BG-E3? Tas ir tāds elegants pasākums, ko varam pieskrūvēt fotoaparāta apakšā, ievietot 2 akumulatorus vai 6 AA baterijas (vēl ir iesēja piespraust elektrības vadu, kas nav komplektā) un bildēt divreiz ilgāk. Papildus tiek piedāvāta stabilāka saķere, izmantojot smagos objektīvus (kā ziepīšu lietotajam arī 17-85 ir pietiekami smags). Šajā brīdī par biezo rubli aizmirstam.

Par nelaimi, akumulators beidza uzlādi pēc saulrieta un šorīt ir pelēki mākoņi, kas samazina iespējamo skaisto kadru skaitu. Toties varēju veltīt laiku visu kloķu un klaņu apgūšanai, pamācību studēšanai un vingrinoties objektīvu montēšanā. Jā, man ir vel viens objektīvs – lētucis EF 50mm F1.8 II, bet par to varētu uztapināt atsevišķu rakstu.

Pie šī raksta bildes nebūs. Pagaidām kauns rādīt :)


Darbarīks

pirms 5692 dienas ·

W00t!
Iegādāts darbarīks, konkrēti Dell Latitude D505. Nekāds pakaļas spārdāmais jau nav, bet ir pietiekami vajadzīgajiem uzdevumiem. Intereses pēc palaidu PCMark 04 testu, lai salīdzinātu ar savu 4 gadus veco desktopu. Principā – resultāti ir interesanti – procesora un atmiņas testos laptops ir krietni ātrāks, bet atpaliek grafiskajā un cietā diska testā.
Laptopa parametri šādi – 1.4 GHz Celeron M, 512 MB DDR333 DDR, 60GB 4200rpm cietais disks un Intel integrētā grafikas karte.
Galda dators pretī lika 1.4 Ghz Athlon XP 1600+, 640 MB DDR266 RAM un 7200 rpm disku.
Svarīgākā laptopa īpašība šoreiz bija izturība. Dell Latitude sērija šīm prasībām atbilda. Tam ir magnija un vēl kautkādu divu metālu sakausējuma korpuss (tipa kruta skaitās) un citas uzbūves īpašības, kuras nodrošina izturību pret triecieniem un ilgmūžību.
Vispār esmu tīri apmierināts, pietrūkst vien alus pudeļu attaisāmais. Varbūt varētu izmantot PCMCIA portu, jo to reti lietošu ;-)
Aizmiga on Dell Dell Latitude D505 klaviere W00t, a Dell laptop! Laptop from a side!


Jaunāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020