Pirmā saskarsme ar "durvju zonu"

pirms 3969 dienas ·

door zone warning stencil-10

Šorīt treniņa pašā beigu daļā pirmoreiz mūžā sanāca ar velo ielidot atvērta auto durvīs. Jāsaka, gan, ka situācija izskatījās dramatiskāka kā bija, jo ātrums bija pavisam neliels, paspēju vēl piebremzēt un rezultātā tikai sasitu pirkstu un ievēlos blakus esošajā zālājā. Arī velo nebija cietis, par durvīm neinteresējos.

Uzskatu sevi par piesardzīgu braucēju, jo savā nedaudz vairāk kā 4 gadus ilgajā aktīvā velobraucēja karjerā esmu izticis bez nopietnām sadursmēm. Iepriekš ir bijusi vien sabakstīšanās ar no vārtrūmes izbraukušu auto uz trotuāra. Lai arī jāatzīst, ka pie sarkanās gaismas ne vienmēr stāvu, tomēr nekad nešķērsoju ielu, nenovērtējot situāciju, iespējams daļēji palīdz tas, ka ir autovadītāja tiesības un komplektā nākošā noteikumu pārzināšana un neliela pieredze.

Par šī rīta atgadījumu runājot, situācija visai klasiska – sarkanā gaisma, auto stāv, es pa pašu ielas malu lēnām ripinu (auto atstājuši visai šauru joslu). Pēkšņi durvis paveras un izkāpj pasažiere, apstāties nepaspēju un ielidoju zālītē. Īpaši cietis neesmu un “vainīgā” ir ārkārtīgi satraukta un vaicā, kā var palīdzēt. Tā kā vēlme čakarēt nevienu nebija un manā vērtējumā īsti arī cietis neviens nebija, tad arī šķīrāmies mierīgi.

Tagad to pārdomājot, nedomāju, ka ir citi varianti, kā es būtu varējis izvairīties no situācijas, kā vien vēl uzmanīgāk novērtēt situāciju ar auto, kuri stāv malējā joslā. Iespējams, ka pat drošāk būtu pārvietoties pa vidu, starp automašīnām.


Pastnieks meklē vēstuli — 19. septembrī

pirms 4682 dienas ·

Straujiem soļiem tuvojas ārkārtīgi interesantais pasākums. Pieteikšanās termiņš ir pirmdiena, 14. septembris. Tas tā, ja nav vēlme dalības maksai saņemt īpašo koeficientu.

Pasts

Tiem, kas nezin, kas šis pasākums ir un joprojām lasa šo rakstu, pāris plāna punkti par to, kas paredzēts:

 • Pasākums notiek visu sestdienas dienu Rīgas pilsētas teritorijā;
 • Vakarā finišs vietā, kur var baudīt vakariņas un kausu alus;
 • Pusdienas var ņemt līdzi, var taisīt pusdienu pauzi;
 • Ļoti vērtīgas balvas paredzētas nav, bet nejauši uzvarēt būs grūti;
 • Izdevīgi varētu būt iegādāties 1 dienas e-Talonu par Ls 1.50-;
 • Var gadīties, ka kāds gabals būs kājām jāpaiet un varbūt būs arī nedaudz fizkultūras;
 • Bez kartes droši vien varēs arī nomaldīties;
 • Galvenais ir labi pavadīt laiku.

Labots: Aizmirsu galveno – saiti uz pieteikšanos.


Šodien — Kulturālā masa

pirms 4773 dienas ·

Šitais lai iet ārā visiem divriteņmīļiem:


12. jūnijā Rīgā notiks velobrauciens Kulturālā Masa, kurā velo braukšanas kultūra tiks pacelta neredzētos augstumos, un ceļu satiksmes noteikumi tiks ievēroti ar pedantisku precizitāti!


Šādi braucieni, angliski visbiežāk dēvēti par Critical Manners, citviet pasaulē katra mēneša otrajā piektdienā pulcē izcili apzinīgu velosipēdistu bariņus, parādot, ka velosipēdisti ne tikai vēlas būt cienīti kā satiksmes dalībnieki, bet arī paši prot cienīt citus. Tie ir radušies kā atbilde uz pretrunīgi vērtētajiem Kritiskās Masas braucieniem. Atšķirībā no tiem, Kulturālā Masa nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, nebloķē satiksmi, nerada konfliktus ar autovadītājiem un policiju.


Ar draudzīgiem smaidiem sejās un velosipēda (vai jebkuras kategorijas motorizēta transportlīdzekļa) vadītāja apliecībām kabatās Kulturālā Masa dosies Rīgas ielās, braucot vienā rindā, iespējami tuvu brauktuves malai, rādot pagriezienus, un apstājoties pie katra sarkanā luksofora signāla. Brauksim ar velosipēdiem, kas aprīkoti ar bremzēm, skaņas signāliem un visiem nepieciešamajiem atstarotājiem. Vārdu sakot, skrupulozi ievērosim visas ceļu satiksmes noteikumu prasības.


Laipni lūgti piedalīties visi velosipēdisti, kam šī ideja šķiet pievilcīga, it īpaši visi tie, kas kritizē Kritisko Masu par tās dalībnieku izaicinošo uzvedību un ceļu satiksmes noteikumu ignorēšanu, kā arī tie, kas vienkārši vēlas piektdienas vakarā izmest kādu līkumu!


Sākums – 18:00 pie Dailes teātra. Paredzams, ka šādi braucieni notiks arī turpmāk, katra mēneša otrajā piektdienā, ar nemainīgu starta laiku un vietu.Kulturālā masa

pirms 4805 dienas ·

Pagājušo piektdien Rīgas ielās notika Kritiskajai masai alternatīvs velosipēdistu brauciens — Kulturālā masa. Citviet saukts arī par Kritiskajām manierēm, tā galvenā atšķirība ir tā, ka brauciena dalībnieki skrupulozi cenšas ievērot satiksmes noteikumus, kontrastējot ar Kritisko masu, kur bieži vien izrādīšanās un ārišķības iet kopā ar braukšanu pa visām brauktuves joslām un citus pārkāpumus, kas izraisa kārtībsargu pretreakciju.

Tad nu piektdien ap pulksten sešiem vakarā pie Dailes teātra sapulcējās pavisam neliels pulciņš velomīļu. Lielāku aktivitāti, šķiet, nevarēja gaidīt, jo ziņas par pasākumu tika publicētas vien iepriekšējā vakarā.

Pēc brītiņa pulciņš arī nolēma uzsākt kustību. Tas devās Valdemāra ielas virzienā, veicot pēc iespējas vairāk kreiso pagriezienu (izmantojot noteikumos paredzēto punktu par nogriešanos no tam paredzētās joslas labās malas), virzījās uz Akmens tiltu, tad atpakaļ. Tālāk jau tika izmēģināti Skanstes ielas labumi un viss pasākums noslēdzās ar pikniku Mežaparkā, iebraucot no Sarkandaugavas puses, kur tad visi varēja samērīties ar saviem velosipēdiem un uzsist klaču par citam tēmām.

Par spīti mazajam dalībnieku skaitam, pasākums izdevās visai labs. Lai arī sākumā daļai dalībnieku, toskait velokurjeriem, nebija pilnīgas zināšanas par noteikumiem, brauciena laikā tie tika apgūti un visi pratās ripināties vienā rindā un eleganti rādīt pagriezienus. No autobraucēju puses arī viss bija mierīgi.

Nu tad līdz nākamajai reizei jūnija otrajā piektdienā, tobiš 12. jūnijā.


Tāds E-talons mums nav vajadzīgs

pirms 4953 dienas ·

Nākamā gada 1. martā sāks darboties jaunais etanols E-talons – elektroniskā biļete norēķiniem sabiedriskajā transportā. Tik tālu viss ir jauki, bet kas notiek tālāk?

Īpaši nebiju lasījis par ieviešanas niansēm, bet šorīt pie brokastu lašmaizes (valstī krīze) pārlasīju šo TvNET ziņu.

Tātad, jaunās neērtības:

 • Mēneša kartiņu īpašnieki tagad vairs nevarēs mierīgi iekāpt un ieņemt savu sēdvietu. Tā vietā visiem būs ieiet nopīkstināties pie biļešu lasītāja, lai reģistrētu statistiku. Tā vajagot.
 • Ja mēneša biļete iegādāta 6 maršrutam, tad nevarēs braukāt ar 3. maršruta tramvaju (pilnībā pārklāj 6 maršrutu). Tāpēc, ka tā esot Rīgas Satiksmes apkāpšana. “Šī pasažieru daļa šobrīd bauda zināmas cenas priekšrocības, viņiem ir iespēja izmantot vairāku maršrutu sabiedriskā transporta līdzekļus par viena cenu ģeogrāfisku sakritību dēļ,” saka RS pārstāve. Jā, patiesi, kad man bija aktuāls sabiedriskais transports,pirku 3. maršruta kartiņu un braukāju pa 6. līniju bez īpaša stresa. Ja nekļūdos, pa 3. maršrutu uz Ķengaragu aizbraucu vien pāris reizes vairāku gadu laikā. Lielākais ieguvums bija iespēja kāpt iekšā jebkurā no tramvajiem un netērēt savu laiku. Par kādu zaudējumu nodarīšanu ir runa? Nopērkot kartiņu par fiksētu maksu es taču varu brauktāt, cik gribu. Ir dzirdēts par šādu pensionāru izklaidi – mājās nav ko darīt, ņemšu savu kartiņu (agrāk nebija par velti un puscenu) un apbraukšu riņķi.
 • “Esošie biļešu veidi tiek saglabāti, ieviešot elektronisko norēķinu sistēmu, un tiks saglabāti tik ilgi, kamēr iedzīvotāji pieradīs pie jaunās norēķinu kārtības,” uzsvēra “Rīgas satiksmes” pārstāve. Un ko tālāk, tad kad pieradīsim? Iebrauc cilvēks pirmoreiz Rīgā, par E-talonu neko nezin, kas notiks?

Un kur ir visu sengaidītā iespēja samaksāt par konkrētu laiku un braukāt ar vairākiem transportiem, arī vilcienu pilsētas robežās? Tas ir tas, ko sabiedrība gaidīja no elektroniskās biļetes. Tai būtu mūsu dzīve jāatvieglo, nevis jāliek vergot tehnoloģijām. Tā vietā mēs tagad paši skaitīsim RS statistiku, lai viņi mūsu pārvadājumus varētu “optimizēt”. Mūsu galā lielu iespēju nav, jācer, ja viņi savu pienākumu daļu spēs pildīt.

Bet ko es te vispār cepos, es tāpat par pa Rīgu braucu ar velosipēdu un katru braucienu sabiedriskajā transportā uztveru kā morālu pārbaudījumu.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020