Piektdienas bilde

pirms 4581 dienas ·

Piramīda

Too much time in someone's hands


Kā atlaist no darba?

pirms 4606 dienas ·

Šodien saņēmu vienu mēstuli no latviešu spameriem, kas pēdējā laikā ir krietni aktivizējušies (vēl pāris mēstules pagājušajā nedēļā). Krīze laikam vainīga. Šoreiz tas bija uzaicinājums uz semināru, kur par 50 Ls var apgūt likuma robus, kas ļauj darbiniekus atlaist bez likumā paredzētajām kompensācijām. Mani kā darba ņēmēju tas ārkārtīgi aizkustināja :-)

Zemāk citēta vēstule mēstule:


Juridiski pamatota darba tiesisko attiecību izbeigšana

2009. gada 18. martā no 10.00-15.30; [cenzēta adrese]
CENA Ls 49,00 (ieskaitot PVN, izdales materiālus un kafijas pauzi)

Lektore: Rita Dindune- juriste, ar ilggadēju pieredzi Saeimas juridiskā biroja konsultantes darbā. Vada seminārus Darba likuma normu skaidrošanā un piemērošanā. Sniegusi konsultācijas par Darba likumu masu medijos, ir laikraksta “Dienas bizness” izdotā “Darba likuma komentāru” autore. Klausītāju simpātijas iemantojusī lektore.

Tieši krīzes laikā arī šis seminārs ir ieguvis savu aktualitāti, jo iespēja, ka nāksies atlaist kādu darbinieku ir būtiski augusi, un arī atlaistie, neatraduši ātri citu vietu, vairāk sūdzēsies un centīsies panākt sev vismaz kādu kompensāciju, un, kā jau mēs zinām, Darba likums Latvijā ir veidots darba ņēmēja aizsardzībai. Ņemot vērā iepriekš minēto, gribu vērst Jūsu uzmanību, ka Ls 50 nav pat salīdzināmi ar kompensācijām, ko var nākties maksāt tikai tāpēc, ka nav ievērota kāda formalitāte, un tāpat tiesāšanās atņems daudz laika un nervu.
Darba devēja ieguvumi apmeklējot šo semināru:

Darba devējs iegūst praktiski izmantojamu informāciju kā juridiski pareizi izbeigt darba attiecības ar darbiniekiem, lai vēlāk nebūtu problēmas.

Pieredzējuša jurista konsultācijas, kuras nekad neiegūsiet bezmaksas konsultācijās VDI, jo visas instances aizstāv darba ņēmēju nevis darba devēju.

Tiks apskatīta sekojoša programma:
1. Darba līguma uzteikums saistībā ar tajā piedāvātajiem grozījumiem.
2. Darba devēja uzteikums: (sakarā ar darbinieka uzvedību;sakarā ar saimniecisku, organizatorisku vai citu pasākumu veikšanu uzņēmumā;darba devēja uzteikuma pamatojumi; darba devēja uzteikuma termiņi; darbinieku skaita samazināšana.)
3. Kolektīvā atlaišana.
4. Uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma izbeigšanās.
5. Trešo personu pieprasījums un tiesas spriedums.
6. Darbinieka un darba devēja vienošanās.
7. Atlaišanas pabalstu izmaksu apmēri.
9. Uzņēmuma pārejas noteikumi un tās realizēšanas noteikumi.
10. Darba devēja uzteikuma aizliegumi un ierobežojumi.


Digitālā bibliotēka palīdz labot kļūdu Vikipēdijā

pirms 4790 dienas ·

Jūnija sākumā Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas blogs ziņoja, ka tautās palaists projekts Periodika, kas satur liela apjoma dažādu laikrakstu digitālu arhīvu ar meklēšanas iespējām. Tobrīd šķita interesanti, noderīgi un daudz prātīgāk par tās “siltumnīcas” celtniecību.

Nesen sanāca saskārties ar gadījumu, kur šis resurss ļāva labot kļūdu vienā no maniem vaļaspriekiem – latviskajā Vikipēdijā.

Runa ir par rakstu par Ēriku Pētersonu – pirmskara Latvijas futbola (un hokeja) izlases spēlētāju. Pēc Latvijas Futbola federācijas datiem, Pētersons izlases labā ir guvis 24 vārtus. Par šo statistiku, visticamāk ir atbildīgs Miķelis Rubenis, futbola eksperts, ilggadējs futbola tiesnesis, sarakstījis grāmatu “Futbola tiesneša rokasgrāmata” un vēl 2 grāmatas par Latvijas futbola vēsturi. Un tā nu ir sanācis, ka pēc atsevišķu ļaužu domām šo statistiku Rubenis (un viņa informācijas avoti) ir vedis visai kļūdaini. Atsevišķu tāpēc, ka pārējiem laikam jau tas neinteresē :)

Par konkrēto rakstu runājot – strīdus bija par to, ka Pētersonam nepelnīti pierakstīti 3 vārtu guvumi 1930. gada 17. augusta Baltijas kausa spēlē. Izmantojot, “Periodikas” iespējas, aram atrast 19. augusta “Latvijas Kareivja” rakstu par šo futbola spēli, kur redzam, ka vārtus guvuši citi futbolisti.

Vikipēdijā tas jau ir izlabots, tomēr LFF nerīkojas, lai arī tās virzienā norādes ir bijušas.

Kāpēc tas vispār ir aktuāli? Līdz šim oficiāli Pētersons bija Latvijas izlases vēsturē rezultatīvākais futbolists. Mārim Verpakovskim šobrīd ir 23 gūti vārti un laikam jau tiek gaidīts, kad Māris pats apdzīs Ēriku. Ja statistika būtu pareizi vesta, tas būtu noticis jau 2007. gada 13. oktobrī spēlē pret Īslandes futbola izlasi.

Nu tāds man svētdienas rīta ieraksts sanāca. Laikam asumu uzsita interesantais lēmums neielaist stadionā cilvēkus ar mugursomām trešdienas spēlē pret Grieķiju.


Dažas pārmaiņas

pirms 4956 dienas ·

Šovakar nedaudz pasēdēju un padzēru alu ar Krišjāni Kariņu. Vispār tīri sakarīgs kekss, ja salīdzinām ar Ģirtu Valdi Kristovski un to pašu Sandru Kalnieti. Vārdu pa vārdam, joku pa jokam un es veicu šādas apņemšanās:

  • Nomanīt foto aprīkojumu no Canon uz Nikon
  • Sākt dzer tikai Aldara alu
  • Pāriet no Textpattern uz Wordpress
  • Pārdot velosipēdu un izmantot tikai sabiedrisko transportu
  • Ievietot šajā blogā erotisko pakalpojumu reklāmas

Un tagad, mīļo lasītāj, neliels konkursiņš bez balvām (lai gan kādu alu uzvarētājam uzsaukt varētu) – kurš no šajā ierakstā minētajiem faktiem ir patiess?


Kamīnu centrs

pirms 4960 dienas ·

Ja kādā Latvijas kamīnu centra mājas lapā būtu tik patīkama audiovizuāla atrašanās vietas karte, es noteikti nopirktu kamīnu.

Центр Каминов – bliežiet virsū ar peles pogu uz kamīnu centra.


Vecāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020