12 stundas bezmaksas Lattelecom WiFi

pirms 4700 dienas ·

Bezmaksas WiFi kods

Ņemiet un izmantojiet. 1. janvārī termiņš beigsies un pats neizmantošu. Kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Kas otram bedri rok, pats iekrīt. Mazs cinītis gāž lielu vezumu. Neskati vīru no cepures. Nemet plinti krūmos pēc pirmās neveiksmes. Tāds tādu atrod. Vārdu sakot, sapratāt.


Otrais skats uz Songbird

pirms 4710 dienas ·

Šis būs ieraksts saistībā ar maniem meklējumiem mūzikas atskaņotāju frontē. Es joprojām esmu kvēls WinAmp atbalstītājs un lietoju to ar klasisko izskata tēmu. Vecās labās pārbaudītās lietas, ne velti tautā ir iegājis teiciens “dīdžejs Vinamps”. No modernajām lietām lietoju arī iebūvēto mūzikas bibliotēku, jo tā strādā ātrāk. Bet kaut kā tomēr ir radusies pārliecība, ka Vinamps savā attīstībā ir iestrēdzis. Zinu, ka ir cilvēki, kas uzskata, ka Vinampu lieto tikai senili penši.

Lai nu kā, pirms kāda laika iemēģināju Apple iTunes. To vispār pirmoreiz sāku lietot pēc iPod Nano iegādes (tagad sūbē plauktā), bet kaut kā neiepatikās, tāpēc neturpināju lietošanu. Bet pirms kāda laika tomēr neskaidras motivācijas dzīts pamainīju uz noklusēto mūzikas atskaņotāju.

Problēma ar to, ka uz Windows tas ir ārkārtīgi lēns, startēšana notiek nežēlīgi ilgi un tad vēl visi tie DRM ierobežojumi, kas mēdz uzpeldēt. Nu galīgi nepatīk. Bet tas jau vairs nav par tēmu.

Nesen darba kolēģis ieminējās par Songbird, kuram tagad iznākusi 1.0 versija, tātad stabilais laidiens. Savulaik jau šo atskaņotāju aplūkoju, kad tas bija zaļas betas stadijā. Balstīts uz Mozillas XULRunner tehnoloģijas, tas ir veidots pēc iTunes līdzības, turklāt saprot gan iTunes bibliotēku (lai vieglāk migrējas), gan iPod. Klāt ir visādas sociālās lapas ar papildus informāciju par atskaņoto dziesmu, iebūvēts tīmekļa pārlūks (priekš kam?), last.fm atbalsts, sasaiste ar Vikipēdiju, YouTube, Google un Flickr (saistītas informācijas ieguvei; čau semantiskais tīmekli!) un citas figņas. Un tur ir vēl. Daudz kas.

Bet pats galvenais – NEBREMZĒ. Aizņemtā atmiņa aptuveni vienāda ar iTunes (tātad daudz – 120MB, Winampam ap 20MB). Lai gan šobrīd pie RAM moduļu cenām tas nav būtiski.

Tālākam ieskatam kāds ekrānšāviņš.
Bildes no Flickr Kings of Leon biogrāfija Koncerti - mēs esam laukos Starta lapa


Twitter Killed the Blog

pirms 4747 dienas ·

Vai tā ir? Pārlapoju savus RSS jaunumus un pamanīju šo virsrakstu. Patiešām šķiet, ka šis serviss – Tvīteris, kurš šobrīd darbojas tikai uz investīciju naudas, jo pats nepelna, turklāt, izskatās, ka joprojām tam nav nekāda biznesa plāna, šis serviss ir noēdis krietnu daļu no īsajiem spamveida ierakstiem blogos. Tiesa, izskatās, ka daļai autoru ir zudība gājusi arī garāki ieraksti, kas ir transformējušies uz kaut ko mazvērtīgāku Tvītera 140 simbolu ierobežojuma dēļ.

Pats šo mazo draņķību lietoju jau labu laiku un bloga labajā malā ir atstāta josla, kur pārpublicējas īsie ieraksti no mana Tvītera konta.


Slavas dziesmas miga.lv hostingam

pirms 4960 dienas ·

Kaut kad ļoti sen pieteicos tādam pakalpojumam kā lapas uptime uzraudzībai, ko piedāvāja Site24×7. Doma tāda – ar 15 minūšu intervālu(?) tiek pārbaudīta lapa un apkopota statistika. Reizēm viņi paši gļuko (varbūt ārzemju tīkla problēmas?), bet tā visuma pamana mirķļus, kad notiek kādas ilglaicīgas problēmas.

Site24x7

Dikti sen nebiju skatījies tos rezultātus. Šodien izdomāju palūkot statistiku par pēdējo gadu. Pēc viņu datiem pēdējā gada laikā ir bijis kopējais downtime 20 stundas 37 minūtes, no kuriem vairums ir īsi intervāli. Tas dod kaut kādu ciparu virs 99,7%. Nav ne vainas :)

Paskatījos vēl tālāk vēsturē – atcerējos vienīgās nopietnās problēmas, kas vienā 2006. gada septembra dienā bija 18 stundu downtime sakarā ar nodegušu barokli.

Ir no kā pamācīties dažiem labiem populārākajiem Latvijas blogeru hostētājiem.

Un tagad, Kārli, atlaidīti par reklāmu :)


Blue Proximity

pirms 4961 dienas ·

Šodien izdomāju, ka man noderētu tāda lieta kā USB Bluetooth dongle kompīšiem, kuriem nav iebūvēta Bluetooth karte, proti, visam manam kompīšu parkam. Vecais labais sauklis – nav vadu, nav problēmu. Tādam sīkumam gar interneta veikaliem nekrāmējos, lai gan tā ir vieta, kur parasti iepērkos. Par 8 Ls tiku pie tāda izmēros pamaza bezvārda USB puļķa.

Blue Proximity logo

Darbā Ubuntu Likuks uzreiz neatpazina, bet tad atcerējos, ka pats taču bluetooth servisu atslēdzu kā nevajadzīgu. Pēc servisa palaišanas viss aizgāja un sāku apgūt darbības principus. Klejojot pa informācijas kanāliem, uzdūros raksta nosaukumā minētajam projektam. Ubuntu lietotāji saka savam kompim: sudo apt-get install blueproximity, Vindou lietotāji atpūšas.

Blue Proximity ir strīdīgas lietderības rīks, ar kura palīdzību no jebkuras ar Bluetooth aprīkotas iekārtas var radīt identifikācijas karti savam kompītim. Proti, pēc uzstādīšanas nokonfigurējam programmu, lai tā sazinās ar printeri, kuram ir bluetooth pieslēgums. Brīdi, kad mēs paņemam un aiznesam printeri uz citu ofisa kabinetu, mūsu kompītim palaižas ekrānsaudzētājs un ekrāns ir noslēgts. Protams, printeri varam aizvietot ar telefonu vai bluetooth brīvroku austiņām un, ejot pusdienās, kompītis pats pratīs noslēgties un pārnākot atkal pieslēgties.

Dažas filozofiskas domas un piefiksējumi:

  • Visu laiku jātur aktīvs Bluetooth, tas nedaudz ēd akumulatoru. Bet, ja jau tiek izmantota kāda cita iekārta, tas varētu būt mazsvarīgs sīkums.
  • Nedaudz gļuko tas viss. Attāluma noteikšanas funkcija vai ķīniešu dzelži, bet tas nolasitais attālums ir visai mainīgs. Un vēl gadījās visādu kļūdu paziņojumus dabūt.
  • Softs ir viltīgs. Izraujot USB puļķi, kompītis tiek noslēgts un klāt tiekam ar paroli. Ja telefonam izslēdzam bluetooth, softs to pamana un atslēdz savu funkcionalitāti. Baterijas izraušanas testu nemēģināju :)
  • Kompim varam tikt klāt arī bez identificējošās iekārtas. Ievadam paroli un voila. Atliek tikai noteikto sekunžu laikā nopauzēt programmu, lai atkal nenoslēdz ekrānu.
  • Rīks iepatikās, aiz lielā prieka jau pat iztulkoju daļu lietotāja saskarnes.

Atnācu mājās, palaidu Vindou, šis draiverus tam puļķim neatrada. Fui.


Vecāki ieraksti

Jaunāki ieraksti

Saturs pieejams saskaņā ar Creative Commons CC-BY-NC-ND-3.0 licenci. 2005—2020